Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

AFFEDİLMEZ HATA!….

Hakem atama sorumlusu (HAS) Yusuf Gömeç geçtiğimiz hafta affedilmez bir hata yaptı.

734

 

İkinci Amatör Küme C Grubunda ligin 10.haftasında Sarıoğlan’da oynanması gereken Palas Belediyespor ile Talas Anayurtspor arasındaki maçın saatini hakemlere yanlış tebliğ edince büyük bir problem oldu. Maçın hakem triosu kendilerine saat 13.00 olarak tebliğ edilen maçın programa göre 11.00’de oynanacağı öğrenince büyük şok yaşadılar.

Talas Anayurtspor Kulübü yöneticileri 5-6 oyuncusunun AÖF sınavları nedeniyle Futbol İl Temsilciliğine 1 hafta öncesinden başvurarak maç saatinin en erken alınmasını talep ettiği öğrenildi. İl Temsilciliği de olumlu cevap vererek maçı saat 11.00’e koydu. Ancak Yusuf Gömeç, Futbol İl Temsilciliğinden kendisine gelen maç programına dikkat etmeyerek maçın saat 13.00’de olacağını düşünerek atamaları yaptı. Müsabakaya giderken yolda giderken kendilerine gelen telefon ile maçın saat 11.00’de olduğunu öğrenen trio maçın gözlemcisi büyük panik yaşadı. Aracın süratını artırarak tam gaz Sarıoğlan’a yetişen hakem triosu her iki takımın sahayı terk etmemesi neticesinde maç 45.dakika gecikme ile başladı. Talimatlara göre bir takım maça 15 dakika geciktiği zaman hükmen mağlup oluyor, ancak hakem yetişmediği zaman ne olacak?… Olayı duyan tüm amatör futbol camiası özellikle hakem atama sorumlusu Yusuf Gömeç’e büyük tepki gösterdi.

“Kulüpler haklı”

En ufak bir hatalarında kendilerinin veya oyuncularının cezalandırıldığını belirten kulüp yetkilileri, “Peki şimdi Yusuf Gömeç’e kim ceza verecek” dediler.

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Talas Anayurtspor Kulübü Yöneticileri, “Bizim veya oyuncularımızın en ufak bir hatasını affetmeyen hakem ve gözlemciler bakalım şimdi bu duruma ne diyecek?… Biz sahadan gitseydik, rakip takımda gitmiş olacaktı. Tüm iyi niyetimizi kullanarak hakemlerin gelmesini bekledik ve maç bizlerin ve gözlemci Mustafa Arıöz’ün olumlu iletişimi sayesinde oynandı. Başka bir durum olsaydı bu maç oynanmazdı. Dolayısıyla yetkililerin bu durumu göz önünde bulundurmalarını talep ediyoruz.

“Bu kadar da olmaz”

Kulüplerden gelen talep tepkilere duyarsız kalan Yusuf Gömeç şimşekleri üzerine çekti. Sezon boyunca müteaddit defalar kendisine talep edilen hakem atama konusunda veya müsabakalardan sonra olumlu-olumsuz eleştirilere duyarsız kaldığı öğrenilen Yusuf Gömeç’in bu hatası için tüm amatör camiadan özür dilemesi bekleniyor.

(Haber: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.