Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ALT YAPI SEÇMELERİNE YAHYALI DAMGASI

559

Yahyalı futbol okulunun, İstikbal Mobilya Kayserispor’un seçmelere katılan 8 sporcusundan 7’si altyapı antrenmanlarına davet edildi

Yahyalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurulan Yahyalı Futbol Okulu İstikbal Mobilya Kayserispor Altyapı seçmelerinde bünyesinde bulunan sporcuların tamamını Kayserispor’a kazandırma yolunda önemli bir mesafe kat etti.  Hafta sonu yapılan 2009-2010 doğumluların altyapı seçmelerinde Yahyalı Futbol Okulu öğrencisi 8 sporcudan 7’si İstikbal Mobilya Kayserispor futbol akademisi antrenmanlarına davet edildi.

Konuya ilişkin bilgi veren Yahyalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Sportif Eğitim Uzmanı Muammer Benli, “Yahyalı Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurduğumuz futbol okulunda bulunan öğrencilerimizden 2009-2010 doğumlular kategorisinde altyapı seçmelerine katılan 8 futbolcumuzun 7’si Kayserispor futbol akademisi antrenmanlarına davet edildi. Bir nevi alt yapıya kabul edildi. Bu çocuklarımızın içinde en küçük çocuğumuz Tarık Yuşa Turaç’ın ve kanımca Türk Futboluna kazandırılacak çok yetenekli bir futbolcumuz olan İbrahim Ethem Yerebasmaz’ın altyapıya davet edilmesi bizi ayrıca mutlu etti. Davet almayan tek çocuğumuz ise oynadığı mevki dışında bir mevkide oynatıldığı için tam olarak kendini gösteremedi. Bu tarz altyapı seçmelerinde bunlar olağan aksiliklerden birisidir” dedi. 

Futbol Okulu harıl harıl çalışıyor…

Yahyalı Futbol Okulu çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Bir birinden yetenekli sporcuların yer aldığı ve başarılı bir şekilde çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren Yahyalı Futbol Okulu harıl harıl. Yahyalı Futbol Okulu çalışmaları hakkında da bilgi veren Benli, “Gençlik ve Spor Bakanlığı vizyon ve misyonu doğrultusunda herkesin spora en kolay şekilde ulaşabilmesi amacıyla taşra teşkilatları olarak bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu amaçla Yahyalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tesislerimizi halkımızın spora ulaşmasında, başlamasında nasıl kullanabilirizi kendimize sorduk. Malum ülkemizdeki en popüler spor branşlarından birisi hiç şüphesiz futbol. Bizde bu çalışmamızda birincil önceliğimizi futbola verdik. Başlarda amatör olarak başladığımız çalışmalar aşama kaydettikçe futbolda bizi kurumsallaştırmaya yöneltti. Bu fikir olgunlaşması bize Yahyalı Futbol Okulunu sundu.  Organize futbolun içine girmek için altın yaş 10 olduğu kabul edilmekte ve ülke olarak biz bu potansiyele sahibiz. Tek sorun bizim adım atmamızdı. Burada bir parantez açmak istiyorum. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Murat Eskici’nin bize olan maddi ve özellikle manevi desteği bizi futbol okulundaki bugün konuştuğumuz başarıya ulaştırdı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü dahil olmak üzere tüm kurumlarla koordineli bir biçimde okulumuza ilçemizdeki yetenekli öğrencilerimizi aldık. Modern futbol esasları üzerine bina ettiğimiz antrenman programlılarımızı uyguluyoruz. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tesislerimizde uluslararası standartlara sahip Futsal salonu da yapıldı. Çocuklarımızın bireysel yeteneklerini üst seviyeye çıkartmak için aynı zamanda Futsal eğitim programını da antrenman programına dahil ettik. Bugün bu çalışmalarımızın meyvesini bugün 8 öğrencimizin 7’si akademiye kabul edilmesiyle aldık. Bu yönüyle çok mutluyuz. Bundan sonraki hedefimiz sporun tabana yayılması yolunda tüm branşlarımızda futbol okulu modeli bir yapılanmaya giderek profesyonelleşmek olacaktır” diye konuştu.

Yoruma kapalı.