Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

Amatör’e Kar Engeli

 Kayseri'de yağan kar yağışı sonrası maçlar ertelendi. İl Tertip Komitesinin aldığı karar sonrası son haftası oynanacak olan amatör ligi bir hafta ertelendi.

363

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilimizde oynanacak olan Amatör futbol karşılaşmalarını etkiledi. İlimizi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle sahalar karla kaplı olurken amatör maçlarında oynanıp oynanmayacağı belli değildi.  Bugün futbol il temsilciliği yetkileri özellikle ilçelerde oynanacak olan maçlarda sahaların karla kaplı olması nedeniyle futbol il temsilciliği maçları erteledi. Süper Amatör  Küme, Birinci Amatör Küme A-B Grupları, U19 Ligi, U!4 Play-Off maçları ertelendi.

Kayseri Futbol İl Temsilciği yaptığı açıklamada, ” İlimizde 20-21 Ocak 2018 Cumartesi ve Pazar günü oynanacak olan Süper Amatör Küme, Birinci Amatör Küme, U19 Ligi ve U14 Play-Off amattör futbol müsabakaları elverişsiz hava koşulları ile nedeniyle sahaların temizlenme imkanı olmadığından kaydırılarak bir hafta sonra oynatılmak üzere iptal edilmiştir” denildi.

Pazar günü oynanacak olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Gruptaki temsilcimiz Kayseri Şekerspor, Arsuz Karaağaçspor maçı ise oynanacak.

Öte yandan Pazartesi günü ilimizde oynanacak olan bayan maçları da oynanacak.

 

 

 

Yoruma kapalı.