Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ANAHTAR TESLİMİ YAPILDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 44 adet Gençlik Kulüp binalarının anahtar teslim töreni düzenlenen törenle bugün yapıldı. Resmi açılış ise 28 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

294

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 44 adet gençlik Kulüp binaları anahtar teslim töreni bugün yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

2017 yılında temeli atılan ve bir sene içerisinde yapımı tamamlanan 44 adet  kulüp binaları bugün yapılan törenle ile anahtar teslimi yapılırken Argıncık Spor Kompleksi’nin açılış töreni ise 28 Nisan Cumartesi günü yapılacak. Argıncık Spor Kompleksinde yapılan anahtar teslim törenine Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı,  Kayseri Futbol İl Temsilcisi Süleyman Özçınar, TÜFAD Başkan Vekili ve Kayserispor Eski Başkanı Ahmet Yıldız, AK Parti Kocasinan Meclis Üyesi Mustafa Usta, MHP Kocasinan Meclis Üyesi Şevki Dursun, kulüp başkanları, yöneticiler, antrenörler ve sporcular katıldı. Yapılan konuşmaların ardından 44 gençlik kulübüne kura ile kulüp yerleri anahtar teslimi yapıldı ve kulüpleri yeni kulüp yerlerine yerleşmeye başladılar. Oldukça konforlu olan kulüp binalarının resmi açılışı hafta sonu yoğun bir katılım ile gerçekleştirilecek.

Gençliğe ve spora büyük önem veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü fiziki yatırımları yapıyoruz ama konu insana yatırım olunca bizde Akansular duruyor.  Konu gençlik olunca, insan olunca yapılabilir her projenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.  Hiçbir bütçe kısıtlaması yapmadığımız gibi beş yıldızlı otellerde göremeyeceğiniz kalitede tesisleri yapıyoruz ve gençliğe hizmete sunuyoruz.  Bir taraftan profesyonel olarak desteklerimiz sürüyor.  Bizi asıl sevindiren binlerce kişinin spor yapabileceği amatör sporu desteklemek. Gerek malzeme gerek ise tesis. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ait Argıncık Spor Kompleksinde 2 tane saha var. Engelli kardeşlerimiz için yeni bir saha yaptık.  Yaptığımız bu tesisi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze teslim ettik. 28 Nisan’da hep böyle mutlu bir şekilde  Argıncık Spor Kompleksi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. 10 bin tane gencimiz spor yapıyor. Bu 10 bin tane gencimizin kahve köşelerinden kurtulmasıdır. Sosyal medyada, sanal alemden gerçek aleme ilişkilerini sağlamak demektir. Siz sporla uğraştıktan sonra bizde malzeme yardımı ve tesis anlamında desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı, “ Egemenlik olmadan fikir ve adalet olmaz. Çocuklar olmadan geleceğin teminatı olmaz. Egemenliğimizi baki olması ve çocuklarımızın aklın ve milli değerlerimiz ışığında yetiştirilmesi temennisi ile öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.  Hiçbir güç tarihte olduğu gibi şimdi ve gelecekte de ulusal Egemenliğimizi ve birliğimizi bozamayacak. Milletimizi bölemeyecek ve ayrıştıramayacaktır. Biz önce hayal ettik ardından başkanımızla paylaştık. Başkanımız da Türkiye’de Sümer Amatör Evi olduğu gibi belediyelerin yatırım maliyetinin en üst seviyede olan 44 gençlik kulübümüze kulüp binaları yaptı ve bize teslim etti. Bu anlamlı günde başkanıma ve tüm belediye çalışanlarına, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuklar mutlu olursa hanemiz mutlu olur. Hanemiz mutlu olursa şehrimiz mutlu olur. Şehrimiz mutlu olursa ülkemiz mutlu olur” diye konuştu.

Yapılan anahtar teslimi sonrası Doğa Gençlik Kulübü sporcuları tarafından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e tatlı ikramında bulundular. Mustafa Çelik ise bu ikramı geri çevirmedi ve tatlıları elleri ile etrafından bulunan küçük sporculara yedirdi

(Muhammed KÖSEDAĞ-Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.