Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

Arif Molu Son 8 Takım Arasında

Liseler arası Türkiye Futsal Şampiyonasında oynadığı maçlar ve aldığı başarılı sonuçlar ile Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk 8 takım arasında.

530

2000 okulun büyük katılımı ile adını ilk 8 takım arasında yazdıran Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarih yazmaya devam ediyor. İlimizde oynadığı maçta Kayseri şampiyonu olan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ardından grup müsabakalarında ortaya koyduğu performans ile göz doldurdu.  Türkiye Şampiyonluğunun en büyük adayları arasında yer alan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lise 14 Şubat’ta Zonguldak’ta oynanacak olan finalle hazırlanıyor. Kayseri şampiyonu olduktan sonra 29-31 Aralık 2017 tarihlerinde Adana’da grup müsabakalarında A Grubunda yer alan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk maçında Mersin Toroslar Anadolu Lisesini 3-2, ikinci maçta  Antalya Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesini 3-0 ve  üçüncü maçında  Konya Beyşehir Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesini 2-0 mağlup ederek adını bir üst tura yazdırmayı başardı. Adana Grubunu kayıpsız geçerek adını yarı finallere yazdıran Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 16-19 Ocak 2018 tarihlerinde Yozgat’ta yarı final müsabakalarında B Grubunda mücadele etti. Yozgat’ta oynadığı maçlarda ilk maçında Samsun 19 Mayıs Anadolu Lisesine 2-1 kaybeden Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci maçında Giresun Spor Lisesini 2-1 ile geçti. Üçüncü maçına Sinop Anadolu Lisesini 3-0 ile geçen Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son maçında ise Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesini 4-1 ile geçerek adını finallere yazdırdı. Hem Adana’da hem de Yozgat Grubunda bir birinden önemli maçlara imza atan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gözünü Türkiye Şampiyonasına dikti.

ALTUNDAĞ, “GURUR DUYUYORUM”

Liseler arası Futsal Turnuvasında adını ilk 8 takım arasına yazdıran Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi büyük bir başarıya imza attı.  Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Murat Altundağ, “ Gençlerimizin kazandığı bu başarı okulumuz adına gurur verici ve gurur duyuyorum” dedi. Altundağ, “Gençlerimizin kazandığı bu başarı okulumuz adına gurur verici, aslında biz gençlerimizden böyle bir başarı bekliyorduk. Çünkü takımımız bu yıl çok iyi çalıştı. Tabi bunda Beden Eğitimi Öğretmenimiz Kayhan Hocamızın da çok büyük payı var. Her zaman ve her hava koşulunda antrenmanları aksatmadan bir disiplin içinde gerçekleştirdi. İnşallah önümüzdeki ay gideceğimiz Türkiye finallerinde de hem okulumuz adına hem de ilimiz adına tarihi bir başarı alarak geri döneceğimize inancımız tamdır. Emeği geçen tüm gençlerimize ve beden eğitimi öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

ERYILMAZ, “BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİL”

Finallerde Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten antrenör Kayhan Eryılmaz, “Kayseri’de yapılan müsabakalarda il birincisi olduktan sonra sırasıyla önce Adana, ardından da Yozgat’ta da grup birincisi olarak finallere katılmayı eden takımımı kutluyorum. Bu yola çıkarken adım adım gitmeyi hedefledik, açıkçası böyle bir başarıyı elde edeceğimizi düşünüyordum ve bekliyordum. Tabi bu başarı bir tesadüfün eseri değil, çalışmanın, disiplinin bir ödülü olarak adlandırabiliriz. Bu başarının sağlanmasında başta okul idarecilerime ve ekibime teşekkür ederim. İnşallah Zonguldak’ta yapılacak Türkiye finallerinde ilimizin ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Oradan da güzel bir sonuçla döneceğiz inşallah” diye konuştu.

HEDEF KUPA

Liseler arası Futsalda adını finallere yazdırarak büyük bir başarıya imza atan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şimdi gözünü kupaya dikti.

Son 8 takımdan biri olan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 14 Şubat’ta Zonguldak’ta düzenlenen olan finaller katılacak ve ilimizi temsil edecek.  Kayseri şampiyonu olduktan sonra Adana ve Yozgat grubunu sorunsuz tamamlayarak adını son 8 takım arasında yazdıran Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi finaller öncesi hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.  Antrenör Kayhan Eryılmaz yönetiminde çalışmalarını aralıksız sürdüren Arif Molu Mesleki ve Anadolu Lisesi 12 Şubat’ta ilimizden ayrılarak Zonguldak’a gidecek.  Liseler arasında 2000 okulun arasından sıyrılıp adını finallere yazdırarak ilimizi en iyi şekilde temsil eden Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi finallerde başarılı olup kupa ile dönmek istiyor.

(Haber: Memduh BORAZAN)

 

 

 

Yoruma kapalı.