Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ATLETİK, ANTEP YOLCUSU

95

U16 Türkiye Şampiyonasında ilimizi başarı ile temsil eden Kayseri OSB Atletikspor 2.kademe grubu belli oldu.

2018-2019 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarını Kırşehir’de namağlup şampiyon olarak tamamlayarak adını son 22 takım arasına yazdıran Mavi-Siyahlılar 2.Kademede Gaziantep Grubunda mücadele edecek.

25-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Gaziantep’te oynanacak olan 2.kademe maçları öncesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Kayseri OSB Atletikspor U16 takımında hedef son 4 takım arasına kalmak. 69 ilden 119 takımın katılımı ile başlayan U16 Türkiye Şampiyonası’nda ikinci tur heyecanı başlıyor. İlk grup maçlarını başarı ile tamamlayan 22 takımın katılımı ile oynanacak olan ikinci etap maçlarının oynanacağı 4 grup merkezi belli oldu.  Final müsabakaları ise 2.Kademe grup birincileri olan 4 takımın katılımıyla 5-6 Temmuz 2019 tarihinde eleme usulüyle oynanacak.  1.Kademe grubunda Kırşehir’de mücadele eden temsilcimiz Kayseri OSB Atletikspor başarılı bir şekilde geçerek adını 2.kademeye yazdırdı.  Kayseri OSB Atletikspor U16 takımı 24 Haziran Pazartesi günü karayolu ile ilimizden ayrılarak Gaziantep’e gidecek.

TFF’den katkı payı desteği…

U16 Türkiye Şampiyonasında adını 2.kademeye yazdıran takımlara Türkiye Futbol Federasyonu tarafından maddi destek. 1.Kademe gruplarını şampiyon olarak bir üst kademeye yükselen takımlara TFF tarafından 1 bin 750 TL maddi katkı payı verilecek. Her şampiyonada olduğu gibi U16 Türkiye Şampiyonasında da kulüplere katkı payı sağlayan TFF, biraz da olsa maddi destek sağlıyor.

Hedef ilk 4 takım arasında kalmak…

Kayseri OSB Atletikspor U16 takımının tek hedefi son 4 takım arasına kalmak. Genç ve güçlü kadro ile oynadığı futbol ile dikkat çeken Mavi-Siyahlılar Gaziantep Grubunu da kayıpsız geçerek yoluna devam etmek istiyor. Hazırlıklarını Teknik Direktör Alper Doğan nezaretinde sürdüren OSB Atletikspor U16 takımında keyifler ve moraller yerinde. Gaziantep grubunda önemli rakipler ile karşı karşıya gelecek olan temsilcimizde eksik 2.Kademe öncesi eksik bulunmuyor. (Haber: Memduh Borazan)

Yoruma kapalı.