Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

BU KADARINA PES DEDİRTTİ

Kayseri Başakpınar Şaban Tankurt Stadın'da oynanması gereken karşılaşma kale direklerinin kırık ve filelerin yırtık olması nedeniyle maç tatil edildi.

655

İkinci Amatör Küme A Grubunda bugün oynaması gereken Erciyes Reşadiye  Gençlikspor ile Güneşli Gençlikspor maçı sahanın geç açılması ve kale direklerinde kırıklar ile filedeki yırtıklar nedeniyle hakem Mehmet Yeniay tarafından ertelendi.

A Grubunun ilk yarısının son  maçında haftanın kritik karşılaşmasında bugün Başakpınar Şaban Tankurt Stadın’da oynanması gereken Erciyes Reşadiye Gençlikspor ile Güneşli Gençlikspor maçı sahanın olumsuz olması nedeniyle hakemler tarafından tatil edildi.

Bugün saat 14.00’de oynaması gereken karşılaşmaya her iki takım ve hakemler geldi ancak saha görevlisinin haberinin olması sonrası sahaya geç geldi. Karşılaşmada 45.dakika sonra başlayacaktı ki bu kez de yardımcı hakemlerin kaleleri ve fileleri kontrol etmesi sonrası büyük skandal ortaya çıktı. Kale direklerinin ve filelerde yırtıkların fazla olması sonrası tamir edildi ancak tutmadı ve maçın orta hakemi Mehmet Yeniay maçı tatil ettiği açıkladı ve iki takım sahadan çıkarak soyunma odasına gittiler.

Hakem tarafından tatil olan Erciyes Reşadiye Gençlikspor ile Güneşli Gençlikspor maçının ne zaman oynanacağı ise ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor. Hem Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu hem de Kayseri Futbol İl Temsilciliği ise Başakpınar Şaban Tankurt Stadı için gerekli önlemleri alacağı öğrenildi.

  

İşte o açıklama…

Maçı ertelenmesinden sonra Güneşlik Gençlikspor Teknik Direktörü Serkan Yağmur  Kayseri Amatör Ligi’ne özel açıklamalarda bulundu. Yağmur yaptığı açıklamada, ” Maçımız bugün saat 14.00’de başlayacaktı, normalde.  Biz ve rakibimiz saat 12.30’da saha geldik. Ancak sahanın kapalı olduğunu öğrendik. Saha görevlisi arkadaşın haberi yokmuş. Saat 13.15 gibi hakem arkadaşlar ve saha komiseri geldi. Biz tabi  Futbol İl Temsilcisi Süleyman Özçınar’ı aradık.  Sahanın ve soyunma odalarının kapalı olduğunu ve görevli olmadığını ilettik. Futbolcularımız ve hakemler çantalarıyla görevli arkadaşın gelmesini bekledik. Görevli arkadaş saat 14.00 gibi geldi bizlerde gecikmeli olarak olsa da maça çıktık, hakem arkadaşlarımız geldi seremoni yapıldı tabi saat 14.45…. Yan hakem arkadaşlar kaleleri kontrol ederken bir çok delik yırtık ve açıklık tespit etti filelerde hatta kale direği bile kırılmıştı. Bunları da bir yarim saat bekledikten sonra zaten geç baslayacak olan maçı olumsuz saha şartları nedeniyle iptal ettiğini açıkladı” dedi.

Yoruma kapalı.