Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ÇIKANLAR DÜŞTÜ

Geçtiğimiz sezon Süper Amatör Küme’ye terfi eden 4 takımın 3’ü küme düştü.

627

Önceki sezon gruplarını şampiyon olarak tamamlayan Erkiletspor, Kayseri Meysuspor, Argıncıkspor ve Trabzon 3861 Spor takımları bu sezon Süper Amatör Küme’de mücadele etti.

Geride kalan 25 hafta itibari ile Erkiletspor ligde kalmayı garantilerken, Kayseri Sağlıkspor, Trabzon 3861Spor, Kayseri Meysuspor ve son olarak Argıncıkspor ligden düştü. İlk yarıda zaman zaman küme düşme potasından yer alan Kocasinan Şimşekspor ise ikinci yarıda topladığı puanlar ile ligde kalmayı birkaç hafta önce başardı. Duruma bu açıdan bakıldığında bir tek Kayseri Sağlıkspor ile Erkiletspor yer değiştirmiş oldu. Bütçeleri ve yapıları itibari ile birer gençlik kulübü olan bu 3 takım önümüzdeki sezon Birinci Amatör Küme’de mücadele edecek.

Bu 4 takımın yerine bu sezon gruplarını şampiyon olarak tamamlayan Develispor, Başakpınar Belediyespor, Kayseri Gençlerbirliği ve Özvatan Gençlikspor Süper Amatör Küme’de mücadele edecek. Bu takımlardan Kayseri Gençlerbirliği, Özvatan Gençlikspor ve Başakpınar Belediyespor tarihlerinde ilk kez Süper Amatör Küme’de mücadele etmenin heyecanını yaşayacaklar. (Haber: Memduh Borazan)

Yoruma kapalı.