Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

İşte Şampiyonluk Öyküsü

2017-2018 futbol sezonunda Birinci Amatör Küme B Grubunda haftalar öncesinde şampiyonluğunu ilan ederek adını Süper Amatör Küme’ye yazdıran Başakpınar Belediyespor’un şampiyonluk öyküsü.

343

Kurulduğu günden bugüne kadar Kayseri amatörüne hizmet eden Lacivert-Beyazlılar son 3 yıldır yaptığı planlama ile adından şıkça söz ettirdi. Hem taraftarı hem takımı hem birlik ve beraberlik ile başarıdan başarıya koşan Başakpınarspor 2017-2018 sezonunda mutlu sona ulaşarak büyük sevinç yaşadı. Bu hafta sonu ligin son maçını oynayacak olan Başakpınar Belediyespor ardından Birinci Amatör Küme’ye şampiyon olarak veda edecek. Ligde galibiyetle veda etmek isteyen Lacivert-Beyazlılar sezon başından beri oynadığı futbolu yine oynaması bekleniyor.

“Tarihinde ilk kez Süper Amatör’de”

1981 yılında Başakpınar kasabasında kurulan Lacivert-Beyazlı Başakpınar Belediyespor son 3 sezonda yaptığı gençleşme operasyonu sayesinde tarihinde ilk kez Süper Amatör Küme’ye çıkmaya hak kazandı. Alt kategorilerde de adım adım ilerleyen Başakpınar Belediyespor gelecek adına emin adımlarla ilerliyor. A Takımda bu sezon mutlu sona ulaşarak büyük bir zafer elde ederek Süper Amatör Küme’de tarihinde ilk kez mücadele edecek olan Lacivert-Beyazlılar yeni sezon için çalışmalara yavaş yavaş başlayacak.

 

“Ekip halinde hedefe kitlenip, mutlu sona ulaştılar”

Sezon başında yönetim kurulu Halil Timurcuoğlu, Durmuş Çalıksoy, Seyit Yalçın, Ramazan İnceok, Halil Tokgöz ile yola devam eden Başakpınar Belediyespor takımın başına Osman Ersoy’u getirdi. İkinci Amatör Küme’den Birinci Amatör Küme’ye çıkan takımın başında da yer alan Osman Ersoy’lu Başakpınar Belediyespor ligde muhteşem bir başlangıç yaptı. Yapılan nokta transferlerle beraber Birinci Amatör Küme B Grubunda seri galibiyetler alarak bu lige fazla olduklarını gösteren Lacivert-Beyazlılar yoğun çalışmanın meyvesini şampiyon olarak aldı. Yoğun çalışmaların karşılığını da sezon sonunda şampiyon olarak alan Başakpınar Belediyespor spor gerek iç saha gerek dış sahada taraftar desteğini hep arkasına aldılar. Futbolcusundan malzemecine kadar birlik ve beraberliği iyi oluşturan Başakpınar Belediyespor kısa zaman içinde başarıdan başarıya koştu.

“12. Adam şampiyonluğun mimari”

Son 3 yıldır aldığı başarıların yanı sıra taraftarı ile de kenetlenen Başakpınar Belediyespor özellikle iç sahada oynadığı maçlar 12. Adamı arkasına alarak rakipleri karşısında bir adım önde. Şampiyonlukta yöneticiler, teknik heyet ve futbolcuların yanı sıra da taraftarının büyük payı bulunuyor. Futbolun taraftar ile güzel olduğu bu dönemde taraftarı olan birkaç kulüpten biri olan Başakpınar Belediyespor bundan sonraki hedeflerinde en büyük pay yine taraftara düşecek. Yeni sezonda Süper Amatör Küme’de mücadele edecek olan Başakpınar Belediyespor en büyük avantajı ise hem taraftarı hem de kendi sahası olacak.

(Haber: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.