Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

İTİRAZA RET!…

30 Eylül 2018 tarihinde Develi İlçe Stadında oynanan Sindelhöyükspor ile Trend Gayrimenkulspor maçı sonrası Sindelhöyükspor Kulübü rakibi Trend Gayrimenkulspor Kulübüne yaptığı itiraza RET geldi.

529

30 Eylül 2018 tarihinde Develi İlçe Stadında oynanan Sindelhöyükspor ile Trend Gayrimenkulspor maçı sonrası Sindelhöyükspor Kulübü rakibi Trend Gayrimenkulspor Kulübüne yaptığı itiraza RET geldi.

Sindelhöyükspor Kulübü, Trend Gayrimenkulspor Kulübünün yaşı küçük oyuncu (1999-2003) oynatmasına rağmen  maçın hakemi rapora 2 oyuncu değişiklik yazması sonrası Sindelhöyükspor Kulübü itirazda bulundu. Yapılan itirazın ardından Trend Gayrimenkulspor’a tebliğ edilerek savunma istendi.

Trend Gayrimenkulspor Kulübü yetkileri ise gerek maçın hakemleri gerek saha komiseri ile görüşerek ek rapor aldılar. Alınan raporlar tertip komitesine teslim edildi ve maç sonucuna değişiklik yapılmadığı şekilde karar çıkmadı. Saha neticesi olan Sindelhöyükspor’un 5-1  mağlubiyetine, Trend Gayrimenkulspor’un ise 5-1 galibiyetine şeklinde onandı.

Sindelhöyükspor-Trend Gayrimenkulspor maçının 82.dakikasında üç oyuncu değişiklik hakkını kullanan ve 99 forma sırt ve 2000 doğumlu İlhan Gültekin’i oyuna alan Trend Gayrimenkulspor takımının bu oyuncunun değişiklik kağıdının kaybolmasına bir anlam veremedi.

Yaşan bu olan sonrası Trend Gayrimenkulspor takımı antrenörü Sedat Bulut yaptığı açıklamada, ” Sindelhöyükspor maçından 1 hafta sonra karşılaştığımız olay sonrası şok yaşadık. Yapılan bu kirli oyunu kınıyorum. Yapmadığımız şeye yaptık, diyecek kadar karaktersiz insanlar olmadık. Yapılan her şey ortada. Haksız hiç bir şey istemiyoruz biz. Allah her zaman doğrunun yanında. Sahada kazanamayanlar, masa başında veya klavye ile uğraşmasın. Bizim amacımız sadece futbol oynamak ve hizmet etmek. Kirli oyunlar ile fazla oynamayın çünkü elinize yüzüne bulaşmasın. Kurumlarda çalışan bazı insanların o kurumu temsil etmesi gerekir. Bağlı bulunduğu, gönül bağı olduğu takımlardan  uzak kalmalılar. Eğer kalamıyorsa, bulunduğu kurumlardan istifa etmeleri lazım.  Başıma gelen olayda,artık bundan sonra deplasmana giden veya Sindelhöyükspor ile maç yapacak takımların daha dikkatli olmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

Yoruma kapalı.