Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

KOCASİNAN’DA ORTAOKULLAR ARASI FUTBOL TURNUVASINI SONA ERDİ

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası, final maçıyla sona erdi. 

576

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası, final maçıyla sona erdi.

Turnuvanın final maçında Kadir Has Ortaokulu ve Sümer Ortaokulu mücadele etti. Final mücadelesinin normal süresi 2-2 biten maçta, şampiyonu penaltı atışları belirledi. Penaltılar sonucunda rakibine 8-7 üstünlük sağlayan Kadir Has Ortaokulu takımı turnuvada şampiyon oldu.

Kocasinan Belediyesi Spor Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde sporu sevdirmek ve dostlukları pekiştirmek amacıyla düzenlenen turnuvanın final karşılaşmasına; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, Kocasinan Şimşekspor Takımı Genel Koordinatöru Fehmi Kuş, Kayserispor’un futbolcuları; Atila Turan, Deniz Türüç ve Şamil Cinaz, ortaokul öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. Final maçının başlama vuruşunu Kayserispor’un yıldız futbolcularıyla birlikte yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, takımlara başarılar dileyerek, dostluğun kazanmasını temenni etti.

Başkan Çolakbayrakdar, belediye olarak spora büyük önem verdiklerini belirterek, “Müsabakaya katılan bütün takımları tebrik ediyorum. Gençlerimiz, sporla birlikte yeni dostluklar kazandı. Yeteneklerin keşfedileceği turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kurumlarla işbirliğinde şehre hizmet etmek için yoğun gayret gösteriyoruz. Futbol turnuvasının yanı sıra okullarımızda birçok hizmete imza atıyoruz. Ayrıca yeni ve farklı müsabakalar düzenleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde babalar için mahalleler arasında ‘En Baba Turnuva’ başlayacak. Bütün gayretimiz, hemşerilerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde, dostluğu ve kardeşliği pekiştirmeleridir.  İnşallah bu müsabakalar kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize ve dostluğumuza katkı sağlayacak. Özelikle ilk dörde kalan okul takımlarımızı Kayserispor ile Alanyaspor karşılaşmasına götüreceğiz ve tribünde onlarla beraber olacağız” dedi.

FİNAL MAÇI NEFESLERİ KESTİ

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası final maçı nefesleri kesti. Rakipleri tek tek eleyerek finale yükselen Kadir Has Ortaokulu ile Sümer Ortaokulunun karşılaşması büyük bir mücadeleye sahne oldu. Sümer Ortaokulu iki kez öne geçmesine rağmen Kadir Has Ortaokulu skoru eşitledi ve karşılaşmanın normal süresi 2-2 tamamlandı. Seri penaltı atışlarında rakibine üstünlük sağlayan Kadir Has Ortaokulu, Sümer Ortaokulu 10-9 mağlup ederek şampiyon oldu.

TRİBÜNLER TIKLIM TIKLIM

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası final maçı ve 3,4’lük maçına yoğun ilgi vardı. Sümer Stadı’nda oynanan ve büyük mücadeleye sahne olan karşılaşmalara Sümer Ortaokulu öğrenciler, Kadir Has Ortaokulu öğrencileri ve vatandaşlar karşılaşmalara yoğun ilgi gösterdi. Sümer Stadı’nda tribünler tıklım tıklım dolarken bazı vatandaşlar ve öğrenciler karşılaşmayı saha içinde ayrılan yerlerde izlediler.

BAŞLAMA VURUŞUNU BAŞKAN VE FUTBOLCULAR YAPTI

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvasını final maçının başlama vuruşunu Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayserisporlu futbolcular Deniz Türüç, Şamil Çinaz ve Atila Turan yaptı. Kayserisporlu futbolculara öğrenciler tarafından büyük ilgi olurken, kaptan Deniz Türüç’e ise büyük sevgi seli vardı. Taraftarının tezahüratları kırmayan Deniz Türüç üçlü çektirdi. Başlama vuruşunun ardından Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Kayserisporlu futbolcular Deniz Türüç, Şamil Çinaz ve Atila Turan Sümer Amatör Evi’nin ön bahçesine ağaç dikerek ayrıldılar.

EMEKTARLAR

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvasında büyük emek veren Kocasinan Belediyesi Spor Müdürü   Seyfullah Gılıç ve  Kocasinan Belediyesi Spor Şefi Sedat Bulut turnuvanın başından sonuna kadar büyük emek verdiler. Gılıç ve Bulut bu turnuvanın emektar isimlerinin başında yer aldılar. Gece-gündüz demeden çalışarak en iyi şekilde turnuvayı organize eden Seyfulah Gılıç ve Sedat Bulut emeklerinin karşılığını turnuva sonrasında aldılar.

 

 

ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası final maçının ardından ödül töreni gerçekleştirildi. Birinci olan Kadir Has Orta Okuluna kupasını Gençlik ve Spor Bakanlığı Temsilcisi Kemal Bağ, takım kaptanı Mustafa Büyükçekiç’e takdim etti. İkinci olan Sümer Ortaokuluna kupasını Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı takdim etti. Üçüncü olan Avukat Ahmet Ulucan Ortaokuluna kupasını Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici takdim etti. Dördüncü olan Cevdet Sunat Ortaokuluna kupasını  Kocasinan İlçe Şube Müdürü Adnan Güldügöl takdim etti. Kupa töreninin ardından Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Futbol Turnuvası sona erdi.

 

 

Yoruma kapalı.