Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

Kolları Sıvadılar!…

Türkiye genelinde ilk olan Spor Sağlıkçılar Derneği Olağan Genel Kurulunu yaptı.

270

Kayseri Spor Sağlıkçılar Derneği geçtiğimiz günlerde ilk Olağan Genel Kurulunu yaptı ve resmi olarak faaliyete geçti. Türkiye’de bir ilke imza atarak ilimizde Spor Sağlıkçılar Derneği,  amatör spor sağlığını korumak amacıyla kurulan Spor Sağlıkçıları Derneği yeni başkanı İsmail Çağrı Göç oldu.

Geçtiğimiz günlerde Sümer Amatör Evinde yapılan olağan Genel Kurul sonrası belirlenen yeni yönetim ile birlikte resmi olarak Spor Sağlıkçılar Derneği faaliyetlerine başladı. Şimdilik futbol müsabakalarında bay ve bayan olarak görev yapan Spor Sağlıkçıları Derneği gelecek sezonda spor salonlarından ki müsabakalarda da görev yapacak. 2017 yılında kurulan derneğe aday olan İsmail Çağrı Göç ve ekibi göreve gelmeden amatör spor müsabakalarındaki sağlık konusundaki sıkıntıları tespit ederek çalışmalarına başladı ve resmi olarak göreve gelen İsmail Çağrı Göç ve ekibi yaklaşık 48 kişi olarak görev yapacaklar.  Kısa zaman içinde 56 üye sayısına ulaşan Kayseri Spor Sağlıkçılar Derneği üye sayısını artırarak devam edecek.

Kayseri Spor Sağlıkçılar Derneği Başkanı İsmail Çağrı Göç, “ 2017’de kurulan derneğimizin yönetimine Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanımız Musa Soykarcı’nın desteğiyle aday olduk. Daha resmî olarak göreve gelmeden amatör sporunda sağlık konusunda sıkıntıları tespit ederek Ömürcan İlk yardım Eğitim Merkeziyle bir anlaşma yaptık ve iki farklı dönemde olmak üzere toplam 30 kişiye temel ilk yardım eğitimi sertifikası almalarına yardımcı olduk. Daha önce 18 kişilik bir ekip oluşturmuştuk, zaten bu 30 arkadaşımızla birlikte sağlık personeli sayımız kısa sürede 48 kişi oldu. Şu anda derneğimizde toplam 56 üyemiz var. Biz bu sayıya çok kısa sürede ulaştık. Bundan sonra da eğitimlerimiz devam ederek daha çok arkadaşımızı bu camiaya kazandırmak istiyoruz. Amacımız şehrimizi Türkiye’de tek yapmak çünkü ülkemizde başka bir şehirde böyle bir aktif oluşum bulunmamaktadır. Bu yolda benden desteğini esirgemeyen Kayseri Amatör Spor Kulüpleri federasyon Başkanımız Musa Soykarcı’ya ve Kayseri Yavuzspor Genel kaptanı Menduh koca Koca’ya Kayseri’nin huzurunda teşekkür ederim” diye konuştu.

Yeni Yönetim Listesi

Başkan: İsmail Çağrı Göç

Başkan Yardımcısı: Menduh Koca

Genel Sekreter: Ömer Gökkaya

Yönetim Kurulu Üyeleri: Bahar Güleç-Erhan Ölçer

Yönetim Yedek Üyeler

Abdullah somer

Tuğçe Pınarbaşı

Adem Karakaş

Mehmet Kasım Çiftçi

Reşat Elbasan

Denetim Kurulu

Osman Arslan

Hürriyet Yücel

Ahmet Şafak

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Murat can ertem

Ömer Faruk Göktaş

Hakan İçtem

 

 

 

 

 

Yoruma kapalı.