Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

MUSA SOYKARCI: “ HODRİ MEYDAN”

572

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  (ASKF) Genel Başkanı Musa Soykarcı, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalar yaptı.

21 yıldır Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon başkanı olarak görev yapan amatör camiada birçok başarıya imza atan Soykarcı,  2020 yılı Haziran ayında yapılacak olan Genel Kurulda yeniden aday olacağını açıkladı.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  (ASKF) Genel Başkanı Musa Soykarcı, “Kayseri Sağlıkspor ile bir alakası olmadığını bir Kulüpler Birliği kurmak istediklerini sosyal medyadan izledim. Kulüpler Birliği de, dergâhta, federasyonda hepsi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonudur.  Hiç birini tanımıyorum.  Kulüpler Birliğini kurarlar, birlikte olurlar, arabaşı yerler, kestane patlatırlar, patates yerler Argıncıkspor kulübünde toplanırlar. Bir birleri ile görüşürler.  Buda en doğal hakları arkadaşlarımızın. Ama kanarya seven derneğinden öteye gidemezler.  Eğer Kulüpler Birliği kuracaklarsa, birlik olacaklar, olabiliyorlarsa,  Kulüpler Birliğinin amacı Musa Soykarcı’nın karşısına Haziran ayında yapacağımız Genel Kurulda aday çıkarmak. Hodri meydan. Haziran’da adayım. Haziran’da hiçbir yere gitmiyorum. Bu arkadaşlarda bir araya gelecek ve Kulüpler Birliğinin tek yapacağı işi söylüyorum.  Haziran’da karşıma çıkarabiliyorlarsa aday çıkartacaklar.  Bekliyorum. Öyle toplanıp, geriye çekilip, ateş etmede değil. Herkes klavye kahramanı sosyal medyada öyle ötmeyle olmuyor.  Net söylüyorum bunları. Özvatan Gençlikspor’un idarecisi bir şey yazmış oraya, o hafta tüm yenilen takımları yazmış.  Hakemler şöyle yapıyor, böyle yapıyor diye.  Sevgili arkadaşım, eğer mağlup olan takımda 3 puan bir sistem vardı da biz mi bilmiyorduk. Herkesin 3 puan alacağı bir sistem mi var futbolda ben bilmiyorum. Tüm yenilen takımlarda hakem hatalı. Arkadaşlar biz büyük bir aileyiz.  Herkeste bu ailenin kurallarına uymak uyacak. Öyle kimse sosyal medyada altına yazarak konuşmayacak. Yüzüme söyleyecek.  Gelecek karşıma diyecek ki, başkan şu hatan var, şu eksiğin var.  Siz göreve davet etmişsiniz, bunlarda İl Hakem Kurulu buluşturmuyorum.  O dört arkadaşı da tanımıyorum. O iş amacını aştı” diye konuştu.

“Herkes aday olabilir”

Aday olmak için şart felan olmadığını ifade eden Soykarcı, “Herkesin en doğal hakkı. Biz demokratik bir ülkede yaşıyoruz.  Herkes Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna aday olabilir. Başka federasyonlarda en az 2 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmış, 5 dönem görev yapmış şartı var.  Bizde hiç şart felan yok. Seçme hakkı olanın seçilme hakkı da vardır. Önümüzdeki seçimde bunu daha iyi istişare ederiz. Önümüzdeki seçimde tamamen gençler olacak.

Yoruma kapalı.