Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

Sarıoğlan Stadı Dökülüyor!

Sarıoğlan İlçe Stadı ve soyunma odaları bakımsızlıktan adeta dökülüyor.

441

Sarıoğlan İlçe Stadı’nın tribünün olup olmadığı belli olmazken dikkat çekerken, tesisler de kötü durumda. Özellikle tuvaletlerin ve yedek kulübelerinin durumu çok kötü… Bir dönem çim olarak iyi iyi olan stat şimdilerde acilen bakıma ihtiyaç duyulduğunu gözler önüne seriyor.  Sahanın zeminin toprak olması amatör futbolcular için ciddi bir tehdit olduğu belirtiliyor.  Maçların oynandığı toprak zeminde yabancı otların çıkması ve günümüz futboluna uygun olmadığı ortada.  Barakalara benzeyen soyunma odalarının da bulunduğu tesislerin yetersiz olması sonucu takımları yaz ve kış aylarında büyük sorun olarak görünüyor. Sarıoğlan İlçe Stadı harabe görünümüyle çirkinlik abidesi olmaya amatör futbolcular da toprak ve otlu zeminde semizotu tarlasına dönüşen sahada ter dökmeye devam ediyorlar.

Palas Belediyespor ve Sarıoğlan Belediyespor’un evinde oynadığı müsabakalarda kullanmakta olduğu toprak zeminli futbol sahası ve soyunma odaları bakımsızlıktan tüm amatör kulüplerin tepkisini çekiyor. Özellikle deplasmana giden takımların ve hakemlerin sık sık şikâyet ettiği fakat buna rağmen hiçbir önlem alınmadığı için Sarıoğlan Spor Kompleksi tüm şimşekleri üzerine çekmeye devam ediyor. Odaların hem çok küçük olması ve duvarların sıvalarının dökülmekte olduğu, çeşmelerin bozuk olduğu, zaman zaman suların akmadığı günümüz ortamında bu rahatsızlıklar ayyuka çıkmış durumda. Komple bir bakıma ihtiyacı olan tesisin bir an önce yenilenmesi gerektiği tüm spor otoritelerinin ortak görüşü olarak basına yansımış durumda.. Bu sezon Birinci Amatör Küme’de mücadele eden ve İkinci Amatör Küme’ye düşen Sarıoğlan Belediyespor ile geçtiğimiz sezon aynı akıbete uğrayan Palas Belediyespor evinde konuk ettiği tüm rakipleri karşısında bu şikâyete maruz kaldılar.

Yetkililerin bir an önce bu duruma bir çare bulması gerektiği yönünde görüş bildiren deplasmanda giden tüm takımlar, “ Tüm ilçelerde statlar hemen hemen yenilendi. Ancak her ne hikmetse bir tek Sarıoğlan kaldı.  Belediye Başkanının bu sorunu ivedilikle çözmesi gerekiyor. Zira deplasmana gidecek takımlar maçtan çok bu sorunu konuşuyorlar”.

Yoruma kapalı.