Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ŞEKER SERİYE TAKTI

178

Kayseri Şekerspor ligin ikinci yarısında geride kalan 5 maçta 4 galibiyet aldı. Üst üste 4 galibiyet alan Yeşil-Beyazlılar 30 puana ulaştı.

Mehmet Özet Süper Amatör Küme’de orta sıralarda mücadele eden Kayseri Şekerspor, ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yaptı. Yeşil-Beyazlılar geride kalan 5 hafta sonunda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı ve 12 puan topladı. Ligin ilk yarısında 13 maçta 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet alan Kayseri Şekerspor 23 gol atıp, 23 gol yedi. 18 puanla ligin ilk yarısını tamamlayan Yeşil-Beyazlılar ikinci yarıda 5 maçta 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. Ligin 14.haftasında Trend Gayrimenkulspor’a 2-1 mağlup olan Kayseri Şekerspor 15.haftada Kayseri Demirspor’u 8-1, 16.haftada Özvatan Gençlikspor’u 4-2, 17.haftada Talas Anayurtspor’u 5-1 ve 18.haftada Hacılar Erciyesspor’u 4-3 mağlup etmeyi başardı.

Çakıcı ve Severcan farkı….

İkinci yarıda göreve gelen Yusuf Çakıcı ve Kemal Severcan üst üste 4 galibiyet alarak büyük başarıya imza attılar. Takımın ikinci yarıda başına geçen Yusuf Çakıcı ile Kemal Severcan geçti. Ligin ilk yarısında 18 puan alırken, Yusuf Çakıcı ve Kemal Severcan ilk 5 haftada 12 puan aldılar. Çakıcı ve Severcan kalan haftalarda 6 puan veya daha üzeri almaları halinde ilk yarıda başarının üzerine koyarak sezonu tamamlamış olacaklar.

5 maçta 9 gol yedi, 22 gol attı…

Kayseri Şekerspor ligin ikinci yarısında geride kalan 5 hafta sonunda rakip kalelere 22 gol atarken kalesinde ise 9 gol gördü. Ligin ilk yarısında 23 gol atan ve 23 gol yiyen Yeşil-Beyazlılar ligin ikinci yarısında çok atıyor, az yiyor. İlk yarıdaki gol sayısına ikinci yarının ilk 5 haftasında ulaşan Yeşil-Beyazlılar kalan son 8 haftada kaç gol atıp, kaç gol yiyeceği ise merak konusu. (Haber-Foto: Memduh Borazan)

Yoruma kapalı.