Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

SÜPER’DE PERDE KAPANDI

Kayseri Süper Amatör Küme'de bugün oynanan maçlar sonrasında 2017-2018 futbol sezonu tamamlandı.

315

Kayseri Süper Amatör Küme’de 2017-2018 futbol sezonu bugün oynanan karşılaşmalar sonrası tamamlandı. Yahyalıspor’ın şampiyon olduğu Süper Amatör  Küme’de Kayseri Meysuspor, Argıncıkspor, Trabzon 3861 Spor ve Kayseri Sağlıkspor küme düşen takımlar oldular.

Sezon başından bugüne kadar büyük çekişme ve mücadele sahne olan Süper Amatör Küme’de şampiyonluk hedefleyen Real Çelik Kapıspor, Kayseri Yolspor ve Ergün Karahan İnşaat Gültepespor hedeflerine ulaşamayan takımlar oldular.

2018-2019 futbol sezonunda Esen Makina Belsinspor, Kayseri Yolspor, Real Çelik Kapıspor, Ergün Karahan İnşaat Gültepespor, Kayseri Demirspor, Hacılar Erciyesspor, Kocasinan Ülküspor, Erkiletspor,Kocasinan Şimşekspor Kayseri Gençlerbirliği, Develispor, Başakpınar Belediyespor ve Özvatan Gençlikspor takımları Süper Amatör Küme’de mücadele edecekler.

Öte yandan baraj maçı sonrasında ya Yahyalıspor ya da Talasgücü Belediyespor’dan biri Süper Amatör Küme’de mücadele edecek.

Şampiyon Yahyalıspor…

2017-2018 futbol sezonu Yahyalıspor 65 puanla şampiyon olarak tamamladı. Sezon başında hedeflediği şampiyonluğa ligin bitimine bir hafta kala uzanan  Yahyalıspor kupanın sahibi olurken baraj maçı oynamaya hak kazandı. Ligin son maçında bugün sahasında ve taraftarı önünde oynadığı maçta  Esen Makina Belsinspor’u 5-2 mağlup ederek sezonu galibiyetle kapatan Yahyalıspor gözünü baraj maçında oynayacağı Talasgücü Belediyespor maçına çevirdi. 26 haftada 21 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Yahyalıspor ligin en çok galibiyet alan takımı olurken, attığı 107 gol ve yediği 14 golle de ligin en çok ve en az gol yiyen takımı oldu.

Küme düşen takımlar…

Kayseri Süper Amatör Küme’de 2016-2017 sezonunda gruplarını şampiyon olarak tamamlayan 4 takımdan Kayseri Meysuspor, Trabzon 3861 Spor ve Argıncıkspor 2017-2018 sezonunda geri küme düşen takımlar oldular. Geçen sezon çıkan Erkiletspor ligde kalırken, ligden çekilen Kayseri Sağlıkspor’da küme düştü. Geçen sezon çıkan 4 takımın 3’ü küme düştü.

Süper Amatör’e çıktılar…

2017-2018 futbol sezonunda Birinci Amatör Küme A ve  B Gruplarını şampiyon olarak tamamlayan Kayseri Gençlerbirliği, Develispor, Başakpınar Belediyespor ve Özvatan Gençlikspor 2018-2019 sezonunda Süper Amatör Küme’de mücadele edecekler.

Yoruma kapalı.