Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

TALAS SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Sarı- Lacivertli takım iç transferde bombaları peş peşe patlattı. İç transferde 8 oyuncusu ile yeniden el sıkışan Talasgücü Belediyespor’da sıra dış transferde…

455

  2018-2019 futbol sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Küme’de Kayseri Şekerspor ve Kayseri Erciyesspor’un ligden çekilmelerinin ardından  Kayseri’yi temsil edecek tek Talasgücü Belediyespor iç transferde takımda kalmasını düşündüğü oyuncular ile anlaşma sağladı.  Sarı- Lacivertli takımın başında yeni sezonda da başarılı isim Halil Aslan olacak.

Geçtiğimiz sezon yakaladığı başarı ile oyuncuları dikkat çeken ve centilmenliği ile herkes tarafından takdir edilen Sarı-Lacivertli takım iç transferde 8 oyuncu ile anlaşmaya vardı.

Takım kaptanı Mustafa Bulut, Altan Güneş, Mehmet Tahir Kalem, Göksel Arsoy, Rafet Kayapınar, Adem Demiroğlu, Burak Öztürk ve Umut Mete yeni sezonda da Talasgücü Belediyespor forması giyecek. Sarı-Lacivertli takım bu transferlerin yanına nokta transferler yaparak sezon hazırlıklarına da önümüzde ki hafta start verecek. İç transfer anlaşılan 8 oyuncu sonrası birkaç oyuncusu ile daha görüşmelerini sürdüren Talasgücü Belediyespor o isimleri de kısa zamanda açıklayacak.

ÖNEMLİ OLAN KAYSERİ FUTBOLU

Kayseri futbolunun gelişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Talasgücü Belediyespor teknik patronu Halil Aslan yaptığı açıklamada, “Geriye giden Kayseri futbolunu ayakta tutabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sağ olsun Talas Belediye Başkanımız ve Talasgücü Belediyespor Onursal Başkanımız Mustafa Palancıoğlu bizlere her türlü desteği sağlıyor. Bizde onun verdiği bu desteğe layık olmaya çalışıyoruz. Biz takım olarak önceliğimiz oyuncularımız futboldan bir gelecek sağlayabilmesi. Bizim için centilmenlik her şeyden önce geliyor. İnşallah güzel bir sezon geçirerek amacımıza ulaşırız” diye konuştu.

ALT YAPIDAN 8 OYUNCU     

Yeni sezon çalışmalarına kısa bir zaman sonra başlayacak olan Talasgücü Belediyespor’da alt yapıdan 8 oyuncu yeni sezonda A takımda yer alacak. Alt yapıya büyük önem veren ve her yıl birkaç önemli oyuncu yetiştiren Talasgücü Belediyespor’da geçtiğimiz sezon Kayseri Şampiyonu olan U-19 takımından 8 oyuncuyu A takıma çıkartıldı. Alt yapıyı yeniden hareketlendirdiklerini belirten Teknik adam Halil Aslan, “A takımımıza önem verirken alt yapımızda yeniden hareketlendirdik. Alt yapımız geçtiğimiz sezon isminden yeniden söz ettirir hale geldi. Onursal Başkanımızın da istediği gibi alt yapıdan yetiştirdiğimiz oyuncuları A takımımızda da değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz sezon U-19 liginde şampiyon olan takımdan 5 oyuncumuz artık bizimle A takımda olacak. Bu sayıyı daha da artıracağız ve Kayseri futboluna yeniden ivme kazandıracağız” diye konuştu.

(Haber: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.