Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

TALASGÜCÜ “DEVAM” DEDİ

Play-Out (baraj maçı) Süper Amatör Küme şampiyonu Yahyalıspor’u her iki yarıda attığı goller ile 3-0 mağlup eden Talasgücü Belediyespor yoluna 2018-2019 sezonunda BAL’da devam ederken Yahyalıspor’da Süper Amatör Küme’de devam edecek.

471

SAHA: Atatürk Spor Kompleksi Yan Açık Saha

HAKEMLER: Salih Aytaç *** Volkan Altunbaş *** Engin Caner ***

SAHA KOMİSERİ: Mehmet Yılmaz

TALASGÜCÜ BELEDİYESPOR: Mustafa Bulut *** Rafet Kayapınar *** Mehmet Tahir Kalem *** Gökhan Açıkgöz *** Emre Öztürk *** Delil Geriş *** (Dk.65 Mahmut Karakaya **) Altan Güneş *** Burak Gezer *** Bünyamin Demir *** (Dk.90 Göksel Arsoy *) Yekta Berk Kahraman ** (Dk.65 Eray Ergin**)

YAHYALISPOR: Fevzi Ufuk Genişhan * Harun Yıldırım ** Muktef Bilici * Aziz Çağlar Şahin * (Dk.62 Mehmet Akpınar *) Erkan Atçı *  Orhan Şahin ** Gökhan Savranlar  Ozan Kaan Özdemir ** Cüneyt Egemen Karagöz * (Dk.75 Metehan Yörükoğlu *) Fethi Tekin * (Dk.46 Heal Albadri *) Ramazan Durdu *

GOLLER: Dk.30 Burak Gezer, Dk.45 Altan Güneş, Dk. 79 Bünyamin Gezer (Talasgücü Belediyespor)

Spor Toto baraj maçında iki Kayseri ekibi Talasgücü Belediyespor ile Yahyalıspor Atatürk Spor Kompleksi Yan Açık Sahada karşı karşıya geldiler. Karşılaşmayı 3-0’lık net sonuçla kazanan Talasgücü Belediyespor oldu. Yahyalıspor karşısında çok rahat bir galibiyete imza atan Talasgücü Belediyespor 2018-2019 sezonunda yoluna BAL’da devam ederken, Yahyalıspor ise yoluna Süper Amatör Küme’de mücadele edecek. İlk yarıda Burak Gezer ve Altan Güneş’in golleri ile devreye 2-0 önde giren Talasgücü Belediyespor ikinci yarıda Bünyamin Gezer ile bir gol daha buldu ve sahadan 3-0’lık sonuçla ayrıldı. Maç sonunda az sayıdaki Talasgücü Belediyespor taraftarı ile galibiyeti kutlayan Sarı-Lacivertliler soyunma odasında galibiyeti doyasıya kutladı.

 

 

TRİBÜNLER TIKLIM TIKLIM

Spor Toto Baraj maçında karşı karşıya gelen Talasgücü Belediyespor ile Yahyalıspor maçına ilgi oldukça fazlaydı. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Grupta ligi 7.sırada tamamlayan Talasgücü Belediyespor ile Kayseri Süper Amatör Küme’yi şampiyon olarak tamamlayan Yahyalıspor hafta sonu baraj maçında karşı karşıya geldiler. Hafta sonu Atatürk Spor Kompleksi Yan Açık Sahada oynanan karşılaşmada futbol keyif vermezken tribünlerin tıklım tıklım dolu olması spor camiasını sevindirdi. Atatürk Spor Kompleksi Yan Açık Sahada oynanan Talasgücü Belediyespor ile Yahyalıspor maçını yaklaşık 2 bin 500 kişi izledi. Tıklım tıklım tribünler önünde oynanan karşılaşmayı Talasgücü Belediyespor 3-0’lık sonuçla kazandı.

 

DOSTÇA BAŞLADI, DOSTÇA BİTTİ

Hafta sonu oynanan baraj maçı dostça başladı ve dostça bitti.  Hem maç öncesi hem de maç sonrası dostluk görüntüleri görünmeye değerdi. Centilmen bir karşılaşma olan baraj maçında maç sonrasında iki takım yöneticileri, teknik heyeti ve futbolcular sahadan sarmaş dolaş bir şekilde ayrıldılar. Son zamanlarda nadir yaşanan bu dostluklar Kayseri futbol camiası tarafından alkışlar ile karşılandı. Maç öncesi Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve Talasgücü Belediyespor Kulüp Başkanı Ali Rıza Karakullukçu ve Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı, uzun uzun sohbet ettiler.

 

BAŞKANLAR TRİBÜNDEN İZLEDİ

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk hafta sonu oynanan Talasgücü Belediyespor ile Yahyalıspor maçını tribünden takip etti. Maç öncesi saha içinde Talasgücü Belediyesporlu yöneticiler ile sohbet eden başkan Esat Öztürk maç sonunda yine sahaya inerken her iki takımı tebrik ederek Atatürk Spor Kompleksi Yan Açık Sahadan ayrıldı. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk karşılaşmayı Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı, TÜFAD Başkanı Osman Yozgat ve yöneticiler ile birlikte izledi. Sezon başından bugüne kadar Yahyalıspor’a maddi ve manevi destek veren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk sahadan üzgün olarak ayrılan taraf oldu.

Yoruma kapalı.