Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ULUÇAY: “FUTBOL MU DOSTLUK MU”

Esen Makina Belsinspor'un tecrübeli futbolcusu Cuma Uluçay'ın spor camiasına bir mesajı var.

1.312

Mustafa Hür Öztürk Süper Amatör Küme’de geçtiğimiz hafta sonu oynanan Esen Makina Belsinspor ile Kayseri Gençlerbirliği maçında çıkan olaylar ve kartlar maça damgasını vurmuştu.

Yaşanan olaylar sonrası Esen Makina Belsinspor’un tecrübeli futbolcusu Cuma Uluçay (Reis) sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayınladı.

Cuma Uluçay yaptığı açıklamada, futbol mu dostluk mu başlığı ile yaptığı açıklamada, ” Konuya şöyle başlamak istiyorum  geçtiğimi hafta sonu Sümer Stadında  Kayseri Gençlerbirliğii-Esen Makina Belsinspor arasındaki müsabakada kartlar havada uçuştu gerginlik kavga ve küfürler hat safhadaydı. Benim ise en çok tuhafıma giden konu ise şu oldu rakip takımdaki arkadaşların hepsinin önceki yıllarda hep beraber futbol oynadığımız ve dostluk yaptığımız insanlar olması ve bu insanların bizim takıma karşı olan düşmanlığı çok dikkatimi çekti.   Biz küçükken büyüklerimiz bize futbol oynadığımızda şöyle öğretti, saha içinde babanız olsa tanımayacaksınız evet doğru bir cümle ama bu derken de saygıyı sevgiyi elden bırakmayacaksınız derlerdi.  Ben yıllardır amatör küme futbol oynadım ama bu hafta sonu ki müsabakan sonra futboldan soğudum birde kırmızı kart gördüm maç izleyenler olmuştur mutlaka ve BURADAN O ARKADAŞLARA DİYORUM Kİ FUTBOL GELİP GEÇİCİ ÖNEMLİ OLAN DOSTLUK KARDEŞLİKTİR. Bilmem anlatabildim mi!..”

 

 

Yoruma kapalı.