Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

YAHYALISPOR ŞAMPİYON

Yeşil-Beyazlılar 1 hafta kala mutlu sona ulaştı. Hacılar Erciyesspor’u deplasmanda mağlup eden Yahyalıspor 2017-2018 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Karşılaşmada çıkan 4 kırmızı kart ise maça damga vurdu.

541

Yücel Sarıgül yönetimindeki  Yahyalıspor ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek muradına erdi. Deplasmanda Hacılar Erciyesspor’u Ozan Kaan Özdemir ve  Ramazan Durdu’nun golleri ile mağlup eden Yeşil-Beyazlılar maç sonu sevinmemesi ise gözlerden kaçmadı.

Doksan dakika boyuncu büyük çekişmeye ve mücadeleye sahne olan Hacılar Erciyesspor ile Yahyalıspor karşılaşmasında Yahyalıspor’dan Cüneyt Egemen Karagöz ve Hacılar Erciyesspor’dan ise  Barış Aksu, Süleyman Yasa ve Erden Doğan  kırmızı kart gören isimler oldular.

STAT: Sümer Stadı 1 Nolu Saha

HAKEMLER: Emre Altun *** Halit Karacabay *** Mustafa Göksu ***

SAHA KOMİSERİ: Nihat Akşit

HACILAR ERCİYESSPOR: Barış Aksu * Erdem Demir * Hüsamettin Sünger * (Dk.72 Gökalp Karagöz *) Ali Yılmaz * Erden Doğan Mehmet Kındık * İbrahim Kahraman * Yusuf Karaboğa ** Süleyman Yasa * Tunç Ceyhun? (Dk.6 Gökhan Demirkol*  (Dk.34 Emircan Özdoğan *) Enes Çavuş *

YAHYALISPOR: Fevzi Ufuk Genişhan *** Harun Yıldırım *** Muktef Bilici *** Aziz Çağlar Şahin *** Erkan Atıcı *** Orhan Şahin *** (Dk.79 Yener Çabuker **9 Gökhan Savranlar *** Ozan Kaan Özdemir *** Cüneyt Egemen Karagöz ** Hael Albadri **  (Dk.60 Fethi Tekin **) Ramazan Durdu *** (Dk.70 Mehmet Akpınar **)

GOLLER: Dk.5 (pen) Ozan Kaan Özdemir, Dk. 65 Ramazan Durdu (Yahyalıspor)

KIRMIZI KARTLAR: Dk.31 Barış Aksu, Dk.43 Süleyman Yasa, Dk. 50 Erden Doğan (Hacılar ERciyesspor) Dk.44 Cüneyt Egemen Karagöz (Yahyalıspor)

KAÇAN PENALTI: Dk. 25 Süleyman Yasa (Hacılar Erciyesspor)

Süper Amatör Küme’nin 25.haftasında Hacılar Erciyesspor ile Yahyalıspor karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 2-0 kazanan Yahyalıspor ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti ve Play-Out maçındaki rakibini bekliyor. Sümer Stadı 1 Nolu Sahada oynanan ve büyük çekişmeye sahne olan zorlu doksan dakikada çıkan kartlar karşılaşmaya damga vururken, iki takımda karşılaşmayı eksik tamamladı.

İlk yarıda 1 gol ve 3 kırmızı kart çıkarken ikinci yarıda 1 gol ve 1 kırmızı kart çıktı. 8 kişi kalan Hacılar Erciyesspor karşısında birçok gol pozisyonu değerlendiremeyen Yahyalıspor olurken maç sonunda ise  şampiyonluğunu ilan etmesine rağmen sevinmemeleri gözlerden kaçmadı.

SÜPER’DE İLK KEZ ŞAMPİYON

Kurulduğu günden bugüne kadar birçok şampiyonluk yaşayan Yahyalıspor Süper Amatör Küme’de ilk şampiyonluğunu 2017-2018 futbol sezonunda yaşadı. Sezon başında yaptığı transferler ile şampiyonluk en büyük adayı olan Yahyalıspor, bitime bir hafta kala muradına ermiş oldu. Real Çelik Kapıspor, Esen Makina Belsinspor, Ergün Karahan İnşaat Gültepespor ve Kayseri Yolspor önünde 25.hafta sonunda 62 puana ulaşarak mutlu sona ulaşan Yahyalıspor’da gözler Play-Out maçına çevrildi. Ligin son hafta sonunda bu hafta sonu sahasında ve taraftarı önünde Esen Makina Belsinspor’u konuk edecek olan Yahyalısppor bu maça şampiyon olarak çıkacak.

Yoruma kapalı.