Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

YETENEKLER ARANIYOR

Kayseri amatör futbolunun sembol isimlerinden ve Kayserispor'un kuruluşundaki ilk yılında forma giyen oyuncularından tecrübeli antrenör Şahin Kubilay 75 yaşına gelmesine rağmen futboldan kopamıyor. Sporcu yetiştirmeye de devam ediyor.

534

Kayserispor’un ilk yıllarındaki kadrosunda yer alan Şahin Kubilay, futboluna daha sonra Kayseri Yolspor’da devam etmiş sonrasında da futbolumuza futbol hakemi olarak önemli hizmetler vermişti. Faal hakemliği bıraktıktan sonra antrenör olarak şehrimizde Yolspor ve Yeni DSİ Spor gibi önemli takımlarda görev yapan şahin Kubilay, Mehmet Topuz başta olmak üzere pek çok futbolcuyu keşfederek Kayseri futboluna kazandırmıştı. Yolspor Genç takımında Mehmet Topuz’un antrenörlüğünü yapan Kubilay, oğlu Ahmet’in de futbolcu olması için büyük çaba harcamıştı. Yeni DSİ Spor, Kayseri Şekerspor ve Talasgücü Belediyespor’da forma giyen Ahmet Kubilay, sonrasında bir ara Gheorge Hagi’nin çalıştırdığı dönemde Bursaspor’da da oynamıştı.

FUTBOLDAN KOPAMIYOR

Yeni DSİ Spor’un futbol şubesi kapatıldıktan sonra içindeki futbol sevgisine karşı duramayan ve yıllardır Keykubat’taki sentetik çim sahalarda çevredeki mahallelerden gelen 10-12 yaşlarında ki çocuklara futbolun inceliklerini öğretmeye çalışan tecrübeli antrenör Şahin Kubilay, haftanın üç günü çalıştırdığı ve sayıları zaman zaman 50’yi bulan bu miniklerden çok ama çok umutlu. Ancak, aynı zamanda onlar içinde karamsar durumda. Antrenör Şahin Kubilay, içlerinden bazılarının çok iyi birer futbolcu olacağına inandığı o miniklerin gelecekte amatörden öteye geçemeyecekleri ve “olacakları kadar olmayacakları” yönünde hayli kaygılı. Bütün bunlara rağmen Kubilay, pes etmiyor. Yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden semtin miniklerine yararlı olmak için emek veriyor.

 

KAYSERİ AMATÖRÜ KAN KAYBEDİYOR

Kayseri amatörü hakkında açıklamalarda bulunan tecrübeli antrenör Şahin Kubilay :”Kayseri amatör futbolu her geçen yıl kan kaybediyor. Kalite yok, bünyemizden çıkan kaliteli topçu da tabii… Kayseri amatör futbolu özellikle son 10-15 yıldır şehrin profesyonel takımlarına hiç futbolcu da veremiyor. Ya da profesyonel takımlarımız hazır oyuncu peşinde koştuklarından yetenekli gençleri görmezden geliyorlar. Oysa Kayseri’de faaliyette bulunan onlarca amatör kulüp mevcut ve onların yanı sıra profesyonel liglerdeki Kayserispor ile Kayseri Erciyesspor’un alt yapıları da nasılsa üst takımlara futbolcu gönderemiyor. Hal böyle iken de amatör gençlerin kendilerine örnek alacakları biri bulunmadığı gibi geleceğe yönelik ‘Bende ileride Mehmet Topuz abim gibi büyük bir takımda oynayacağım’ diye bir hedefleri de olamıyor ne yazık ki. Çünkü, ışıltılı vitrin karartılmış. Bölgesel Amatör Lig bile onlar için ulaşılması zor bir hedef, aşılması çok güç yüksek bir çıta sanki” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.