Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ZİRVEDE İFTAR

YIDOG'un 16. Geleneksel iftar yemeğine büyük ilgi vardı.

372

2002 yılında kurulduktan sonra gerçekleştirdiği faaliyetlerle Kayseri’nin önemli doğa, dağcılık ve yürüyüş gruplarından biri konumuna gelen Yılanlı Dağı Doğa ve Dostluk Grubu ( YIDOG)  16. Geleneksel iftar yemeğini yine adını aldığı Yılanlı Dağı zirvesinde verdi.

Hafta sonunda gruplar halinde Yılanlı Dağı’na ulaşan YIDOG üyeleriyle konuklar, burada bol bol sohbet etme ve geçmişteki faaliyetlerdeki olanları bir kez daha hatırlama imkânı buldu.

Böylece YIDOG, geride bıraktığımız hafta sonu iftar yemeğinde tam 34 kişiyi gayet doğal ve samimi bir ortamda buluşturmayı başardı.

YIDOG üyesi Yusuf Tutar’ın üstlendiği bu iftar yemeğini grubun duayen aşçıları Mahir Deliak ile Abdurrahman Çelebi yine bizzat kendi elleriyle hazırladı. Ahmet Köse, Tahir Esmergül ile Barış Baratan da onlara yardımcı oldu.

 

 

İftar yemeği sonrasında topluca akşam namazı eda eden  katılımcılar,   Necmi Yolaldı ile Mehmet Aşık ‘ın okudukları duaların kabulü için ellerini  göğe açtılar ve hep bir ağızdan ‘amin’ dediler. YIDOG’un 16. Geleneksel Yılanlı Dağı iftar yemeğine katılanlar şunlar : Mehmet Ceyhan, Ebubekir Güngör, Mustafa Göktaş, İbrahim Doruk, Mahir Deliak, Tahir Esmergül, Necmi Yolaldı, Abdurrahman Çelebi , Barış Baratan, Yusuf Tutar, Ahmet Köse, Sait Cerrahoğlu,  Mehmet Aşık, Ali Kolukısa,  Ali Bendeş, Said Kılıç, Senih Tatlı, Burak Arslan, Bekir Demirağ, Ahmet Safa Karakoç, Yasin Enes Deliak,  Ahmet Salih Kepenek, Enes Yolaldı, Ersan Ünal, Yavuz Selim Akçakoyun, Süleyman Cerrahoğlu, Cihat Dönmez, Oytun Boray  Baratan, Ahmet Köksal, Ahmet Bilgin,Mert Uludağ, Ömer Furkan Kalaycı , Mehmet Ali Dönmez  ve  Eren Necmi Yolaldı.

(Haber-Foto: Bekir DEMİRAĞ)

Yoruma kapalı.