Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

DEVELİSPOR’DA NELER OLUYOR?

492

2020-2021 futbol sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Develispor’da sıcak saatler yaşanıyor.

İlk olan Yunus Özer’in görevi bırakmasının ardından geçtiğimiz günlerde Kulüp Başkanı Ali Kabak’ın görevini bırakması ile Develispor’da neler oluyor sorusunu akıllara getiriyor. Yeni sezonda Spor Toto Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Develispor’un bu durumların ardından nasıl bir yol çizeceği ise merak konusu. Hem Develispor’da hem de Develi’de büyük sessizlik hakim. Yunus Özer ve Ali Kabak’ın görevlerini bırakmasının ardından tüm iş yönetici İbrahim Şimşek’in ilgilendiği öğrenildi.

Belediye neden destek olmuyor?…

Spor Toto Bölgesel Amatör Lige yükselen ancak destek göremeyen Develispor Kulübünde belirsizlik sürüyor. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın bu konuda nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu olurken, takıma destek verip vermeyeceğe merak konusu. Böylesi büyük ilçenin takımın BAL’a çıkması TFF tarafından açıklanmasına rağmen büyük bir sessizlik var. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a büyük iş düşerken, başkanın sessiz kalması gelecek adına endişelendiriyor.

Takımdan ayrılan ayrılana?…

Süper Amatör Küme’yi lider tamamlayarak dün alınan karar sonrası bir üst lige alınan Develispor’da birçok futbolcu takımdan ayrıldı. TFF’nin kararını beklemeden farklı takımlar ile anlaşılan futbolcuların yanı sıra kadroda kalan mevcut futbolculara ise birçok takımdan teklif geliyor. Bu teklifleri göz önünde bulunduran oyuncuları Develispor’un elinde tutabilmesi için maddi bir desteğe ihtiyacı var gibi duruyor. Develispor henüz transferlere başlamadı.

Üvey evlat muamelesi yapılıyor?…

Öksüt Madencilik Develispor’a üvey evlat muamelesi yapıyor!Kayseri’nin Develi İlçe’nin en büyük firması olan Öksüz Madencilik takıma neden destek vermiyor. Develispor Kulübüne üvey evlat muamelesi yapılırken, 24 Gold Erzincanspor’a ise maddi destek olması kafalarda soru işareti bırakıyor. Öksüt Madencilik takıma maddi ve manevi anlamda fazla destek vermediği gelen bilgiler arasında.

Sahipsiz kalmasın?…

Kayseri’yi BAL’da temsil edecek 4 takımdan birisi olan Develispor zor zamanlardan geçiyor. Sezonu şampiyon tamamlayan ve geçtiğimiz günlerde alınan karar ile BAL’a alınan Develispor’da zor günler kapıda. Yunus Özer ve ardından Başkan Ali Kabak’ın görevlerinden ayrılmasının ardından takımda işler tek kişinin üzerine kaldı. Eski Başkan Ali Kabak, ayrılırken yayınladığı mesajda ben Develispor’un daha geniş bir kitle ile çalışması ve Develispor’unr menfaati için ayrılıyorum tarzında açıklamalar yapan Kabak ayrıldıktan sonra Develi’de gözle görülür bir değişim yada gelişim yaşanmadı. Gelecek günlerde Develispor’un ne yapacağı ve nasıl maddi destek bulacağı ise merak konusu.

Yoruma kapalı.