Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

NİHAİ KARAR ÇIKTI

592

Gültepespor’un Tahkim Kuruluna yaptığı karar açıklandı. Yapı

Kayseri Birinci Amatör Küme B Grubu’nda üç takımın ligi aynı puanda tamamlamasının ardından hangi iki takımın şampiyon olacağı konusundaki belirsizliğe Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim kurulu kararını verdi.

Kayseri Birinci Küme B Grubu’nda maçları üç takım aynı puanda tamamladı. İlk iki takımın Süper Amatör Küme’ye yükseleceği bu grupta Kayseri OSB Atletikspor üçlü averaj ile ilk şampiyon oldu. Ancak üçlü averaja göre diğer iki takım Gültepespor ve Kayserigücü’nün puanı, attıkları ve yedikleri goller de aynı olunca kafalar karıştı.

Bu durumu Gültepespor Kulübü TFF’ye taşıdı. TFF Yönetim Kurulu 13.03.2020 tarihinde yaptığı toplantıda konuyu gündemine aldı ve yapılan toplantıda söz konusu iki takımın baraj maçı oynayarak şampiyonun belirlenmesine karar verildi.

Alınan kararda Gültepespor‘un itirazı ret edilirken, şu ifadelere yer verildi; “Bütün bu şartlara rağmen üç veya daha fazla takım arasında eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maç eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır şeklindeki düzenlemeye göre Gültepespor‘un itirazı ret edilmiştir. ”

Kararın ret edilmesinin ardından Gültepespor Kulübü bu kez Tahkim Kuruna başvurdu. Tahkim kurulu ise pandemi nedeniyle bugün yaptığı toplantısında nihai kararını verdi.


Tahkim Kurulu verdiği karar şu şekilde, “ 6. E.2020/122- K.2020/ 135

Gültepespor Kulübü’nün TFF Yönetim Kurulu’nun 13.03.2020 tarihli 26 sayılı toplantısında alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Gültepespor Kulübü’nün itirazının reddine, oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

Verilen kararın ardından Gültepespor Kulübün yapmış olduğu iki itiraz red edildi ve baraj maçının oynanması kesinleşti.

Yoruma kapalı.