Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

KOZAKLI’DA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kayseri Şubesi (TFFHGD) hakemleri Kozaklı Zamantı Sanitas Termal Hotelde yapılan törenle 2018-2019 futbol sezonunu görkemli bir törenle açtı.

265

Nevşehir Kozaklı Zamantı Sanitas Termal Otel’de gerçekleşen yeni sezon açılış töreni öncesi kurban kesimi yapıldı.

 

Ardından bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yapılan görkemli açılış törenine Kayseri İl Hakem Kurulu Başkanı Turgay Duman, Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler kayseri Şube Başkanı Nuri Karahançer, Eski TFFHGD Başkanı ve Klasman Gözlemcisi Fahri Aksoy, Eski Kayseri İl Hakem Kurulu Başkanı Çetin Topuz, Şükrü Bayrakdar, Murad Çınar, hakemler, gözlemciler ve aileleri katıldı.  Hem 2018-2019 sezonu açılış törenini yapan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kayseri Şubesi (TFFHGD) ve Kayseri İl Hakem Kurulu 3 gün boyunca ise dolu dolu bir kamp yaptı. Yapılan kampta hakemler ve gözlemciler aileleri ile birlikte katıldılar Kamp boyunca oldukça renkli görüntüler yaşanırken hakemlere ve gözlemciler seminer verildi.

Kozaklı Zamantı Sanitas Termal Otelde yapılan törende yeni sezonda bir üst klasmana yükselen gözlemciler ve hakemlere tek tek plaket verildi. Tören, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kayseri Şubesi (TFFHGD)  Kayseri Şube Başkanı Nuri Karahançer yaptığı konuşmada, “İl Hakem Kurulu Başkanım, gözlemci hocalarım ve hakem arkadaşlarım sezon öncesi kampımıza hepiniz hoş geldiniz.  2018-2019 futbol sezonu bütün hakem arkadaşlarıma ve gözlemci hocalarıma başarılar diliyorum.  Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda dernek yönetimi olarak bu organizasyonu gerçekleştirdik.  Uzun zamandır yanı 9 yıl önce  Murad Çınar başkanlığında gelmiştik, Kozaklı’ya .  Bütün hakem arkadaşlarımızdan bu şekilde bir organizasyon talebine de dernek olarak kayıtsız kalmadık. Bundan sonraki süreçte hakem derneği olarak bütün hakemlerimize eşit mesafede olup,  birlik beraberlik içerisinde sezonu tamamlamak için elimizden gelen desteği sağlamaya hazırız.   2018-2019 sezonu içerisinde bütün hakemlerimize başarılar diliyorum. Kazasız, belasız inşallah bütün hakemlerin gönlünden geçen bir şekilde tamamlamalarını diliyorum” diye konuştu.

 

DUMAN: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAHA GÜÇLÜ OLMALI”

Kayseri İl Hakem Kurulu Başkanı Turgay Duman, “2018-2019 sezonun hepimize hayırlı uğurlu ve başarılar ile dolu diliyorum.  Hakem ailesi başlı başına çok önemli kayda değer bir futbol unsurudur” dedi. Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği tarafından Kozaklı Sanitas Termal Otelde yapılan sezon açılışında konuşma yapan Kayseri İl Hakem Kurulu Başkanı Turgay Duman,  “ 2018-2019 sezonun hepimize hayırlı uğurlu ve başarılar ile dolu diliyorum.  Hakem ailesi başlı başına çok önemli kayda değer bir futbol unsurudur.  Bu futbol unsurunu biz daha yukarı taşımamız için çok çalışmamız, gayret etmemiz ve bir birimize destek olmamız gerekiyor. Bununda yolu en tepeden en aşağıya kadar herkesin görevini layığı ile yapmasından ve herkesin bir birinin kucaklamasından geçiyor.  Hakem camiası birçoğunuzun,  bilmediği kadar eski ve bizimle aklınızın ermediği kadar eski. Biz bulunduğumuz süre içerisinde çok çeşitli ortamlar gördük ve çok çeşitli ortamlardan geçtik. İnanın ki kalan şu oluyor,  bir birimizin başarısı ve o başarıyla övünmek.  Onunla gurur duymak. Onun dışında geride hiçbir şey kalmıyor.  Dolayısıyla biz Kayseri hakemliğini ve bunun bir üst aşaması olan Türk hakemliğini ileriye taşımak için birlik beraberlik içerisinde olmalıyız.  Çok çalışmalıyız ve bir birimizi desteklemeliyiz.  Hedefimizde 5 tane elma var, ama biz 200 kişiyiz bu 5 elmaya talip.  Hepimizin gözü orada.  O elmayı almak içinde bir birimizle asil bir şekilde  yarışacağız. O yarışı rekabet içerisinde yapacağız ve çalışma anlamında sert rekabetimiz olacak.  Görev aşamasına geldiğimizde herkes bir birine yardımcı olacak ve herkes bir birini yukarı doğru yitecek” diye konuşu.

(Özel Haber-Foto: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.