Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

“TÜFAD HER İŞİ BİTİRDİ, ASKF’YE Mİ KALDI”

18

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Musa Soykarcı, Sümer Amatör Evi’nde basın toplantısı düzenlendi.

31 Mart 2021 Çarşamba günü yapılacak olan 13.Olağan Genel Kurul öncesi Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Musa Soykarcı, hem seçimle ilgili hem de liglerle ilgili açıklama yaptı.

Musa Soykarcı yaptığı açıklamada, “2019-2020 futbol sezonunu pandemiden dolayı sağlıklı tamamlayamadık ve liglerimiz yarım kalmıştı. Liglerimizin yarım kalmasından sonra kimlerin şampiyon olacağı, kimlerin küme düşeceğine karar verme adına zorlu bir süreç geçirdik.  Bu süreçte Süper Amatör Küme’yi 20 takımlı, 2.Amatör Küme’yi laf ederek 1.Amatör Küme’yi 46 takımlı 4 grup olarak belirledik. Ancak pandemiden dolayı 2020-2021 sezonunda Süper Amatör Küme, Birinci Amatör Küme’yi ve alt liglerimizi oynatamadık. Beyaz bir sayfa açtık. İnşallah Eylül ayında pandemiden kurtulup ve liglerimizi sağlıklı bir şekilde oynatırız.  Kayseri’miz Bölgesel Amatör Ligde 2 takımla temsil ediyordu.  Yaptığımız çalışmalarımız neticesinde bu takım sayısını 4’e çıkarttık ve hızlandırılış bir şekilde BAL 17 Nisan’da başlatacağız.  Talasgücü Belediyespor, Yahyalıspor, Kayseri Emar Grup FK ve Develispor üç devreli lig usulü göre oynanacak. Bir takımımızı 3.Lige çıkartmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Mağduriyet yaratmaya gerek yok”

Tüzüğü bile bile burada mağduriyet yaratmanın bir anlamı olmadığını belirten Soykarcı, “31 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de Kadir Has Kongre Merkezi’ne genel kurulumuzu yapacağız. Pandemiden dolayı Haziran 2020’de yapacağımız genel kurulumuzu yapamamıştık. Demek ki biz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu çok iyi temsil ettik. Her zaman gündemde tuttuk. Amatör Spor Kulüplerimizin faydası olan projeleri hayata geçirdik ki karşımıza birileri aday oldu. Karşımıza birilerin aday olması bizde sadece onure eder ve onur duyarız. Karşımıza aday olan arkadaşlar bizim dostlarımız.  Ben her söze başladığımda Mutlu hocanın isminin anıldığında Mutlu benim kardeşim ve bu camianın bir değeri diye hep bahsetmişimdir.  Hiç hakkında kötü bir şey söylememişimdir.  Buradan bir mağduriyet yaratmak kimseye fayda getirmez. Çünkü ben ne demişim 1 sene önce herkes aday olabilir. Tabi ki herkes aday olabilir. Neden, bizim Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz kurulduğu günden bu yana yönetime giren ve ayrılan 130 civarında arkadaşımız var.  Federasyonu aday olabilecek sıfatı taşıyan arkadaşlarımız.  Tüzük çok açık. Tüzüğü bile bile burada mağduriyet yaratmanın bir anlamı yok.  Ben Mutlu Önal kardeşime şunu söylüyorum.  Mutlu kardeşim diyor ki benim lise diplomam yok, be üniversite sınavına gireceğim. Ya kazanırsam.  Böyle bir hayat yok.  Mutlu bizim değerimiz. Mutlu Önal bize ilk başta gelseydi, ailemizin büyüğü Rıfat Pakkan ağabeyime gelseydi, ben sizinle birlikte çalışmak istiyorum deseydin ve Mutlu bizimle olurdu. Gelecekte de bu federasyonun başkanı olması için hiçbir neden yoktu. Ben bunu bilir bunu söylerim” diye konuştu.

“TÜFAD her işi bitirdi, ASKF’ye mi kaldı”

TÜFAD’ta her işi bitirdiler gözlerini ASKF’yi yönetmek onlara mı kaldığını belirten Musa Soykarcı, “Bu proje TÜFAD’ın projesi. Antrenörler bizim değerimizdir ama antrenörleri yöneten TÜFAD geçmişte de bizim karşımıza aday çıkardı ve şimdi de aday çıkartıyor.  Sevgili Mutlu Önal TÜFAD’ta ikinci başkan. 22 senedir Osman Yozgat yardımcısı sevgili Ahmet Yıldız birlikte çalıştıkları arkadaşlar. Bunlar hepsi bizim değeri, hepsi bizim dostlarımız. Antrenörler TÜFAD’ta her işi bitirdiler de ASKF’yi yönetmek onlara mı kaldı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda önce bir kulübe üye olacaksın, vakit harcayacaksın, nakit harcayacaksın o kulübe ve gençlere emek vereceksin. Daha sonra o kulüpten delege olarak geleceksin ve federasyonuna başkanlığına, yönetimine aday olacaksın.  İşte delege de burada, yöneticilerimizde burada” dedi.

“Üzerine vazife olmayan antrenörler var”

Sosyal medyaya bakıyorum. Hiç üzerine vazife olmayan antrenörleri gördüğü belirten Soykarcı, “Sosyal medyaya bakıyorum. Hiç üzerine vazife olmayan üç beş tane antrenör. Hepsi kardeşimiz. Yarın seçimden sonra bunların hepsi ile kucaklaşacağız.  BESYO mezunları, TÜFAD Başkanı, yönetimi ve ne acıdır ki, (Kayseri tabiri ile) hiçbir dalda kertiği olmayan futbolun nimetlerinden 30 senedir faydalanan TFF Kayseri Bölge Müdürü olan Vahdi Elbaşı’da bu çarkın içerisinde.  Sevgili Vahdi Elbaşı önce bir amatör kulübe başkan olacaksın. Eğer inanıyorsak geleceksin aday olacaksın. Hiç kimse çalılıların arkasına çekilip ateş etmesin gizli gizli. Çıkacak açıksa ne varsa ortaya dökecek. Gerilerden paylaşmayacak” dedi.

“Yeniden talibiz”

Ekibi ile yeniden genç bir yönetimle aday olduklarını belirten Soykarcı, “Ben Musa Soykarcı ve ekibimle birlikte Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimine yeniden genç bir ekiple talibimiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.  Son 3 yılda 44 kulübün olduğu bir site yaptırmışız. Kulüplerimizi bir araya getirdik.  Argıncık sahaları yapılmış, gelecekte dış sahayı sentetik yapacağız ve Erkilet’de ki sahalara 15 civarında kulüp binası yaptıracağız.  Biz kulüplerimizi kulüp binasını yaptırdık. Eğer biz Süleyman Özçınar ile Taşan İş Hanında otursaydık buraya kimseler aday olmazdı.  Eğer birileri bizi eleştirecekse bize hata bulur.  İşe iyi tarafından bakmak lazım. Bugüne kadar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonda görev yapan birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Listenin içerisinde de olsalar listenin dışında da olsalar a4 kâğıdının hiç kimsenin adının olmasına gerek yok benim arkadaşlarımın hepsi kahramandır. Hepsi yönetimde olsa da olmasa amatör spora hizmet için hepsi ile birlikte çalışacağız.  Biz bu zamana kadar siyasileri için içine katmadık. Herkesin bir siyasi kimliği olabilir ama biz o ceketimizi üzerimizden çıkardık amatöre hizmet için biz siyasetin gücünü kullanırız.  Aday olacak arkadaşlarıma birlik beraberlik içerisinde bir genel kurul geçirmemizi temenni ediyorum. Seçim biter, dostluk, hizmet başlar. Biz yerimizdeyiz o arkadaşlarda bizim değerimiz. Biz hepsini seviyoruz.  Türkiye örnek olacak bir genel olmasını diliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yoruma kapalı.