Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

DEMİREL: “DOĞRU BİR KARAR”

221

Yahyalıspor Teknik Direktörü Erkan Demirel, “Çok geç alınmış fakat doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. ” dedi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Grupta mücadele eden Yahyalıspor sezonu tamamladı. Türkiye Futbol Federasyonun bugün almış karar sonrası TFF 2.Lig, 3.Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig oynanmama kararı alındı.

Yahyalıspor, ilk kez mücadele ettiği BAL Liginde oynadığı 22 maçta 4 galibiyet, 9 beraberlik ve mağlubiyet alarak 21 puanla 11.sırada tamamladı.

Yahyalıspor Teknik Direktörü Erkan Demirel, maçların oynanmaması kararı sonrası yaptığı açıklamada, “TFF’nin aldığı alt liglerle ilgili oynanmama kararını çok geç alınmış fakat doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Sağlık tedbirlerinin alınmasının alt ligler için çok zor. Amatör takımlar için ise imkansız olduğu kanaatindeyim, hal böyle olunca oynanması şu ortamda büyük risk taşıyordu ve federasyonun bu riski göze almaması gerekirdi ve öylede yaptılar, farklı bir karar verilseydi şahsi fikrim önümüzdeki sezon da büyük risk altında olabilirdi. Gerek iklim şartları gerekse vaka sayısının istenilen seviyelere düşmemesi durumuna birde UEFA’nın açıkladığı 1 Temmuz transfer başlangıcı da eklenince oynatmak imkansız hale geldi. Tekrar ediyorum en doğru karar verilmiştir, açıklanacak tüm kriterlere saygı duyup artık önümüzdeki sezonun planlaması çalışmaları yapılmalıdır. İnşallah yeni sezonda bu tür sıkıntılar yaşanmaz ve çok sevdiğimiz futbolu doya doya oynarız izleriz, kararın ve yeni sezonun herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Yoruma kapalı.