Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

2.KAPADOKYA JUNİOR CUP TAMAMLANDI

443

2. Kapadokya Junior Cup yerli ve yabancı profesyonel takımlar alt yapıları spor okullarından gelen toplamda 500 kişi üzerinde katılım ile 3 gün devam etti. Final maçları ile tamamlanan Junior Cup büyük heyecana sahne oldu. Turnuvada 3 yabancı takımda mücadele etti.

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ürgüp Kapadokya Otel Mustafa’da düzenlenen 1.Kapadokya Junior Cup geleceğin yıldızları kış dönemi gelişim ve oryantasyon kampı turnuvası oynanan yarı final ve final maçların ardından tamamlandı.  Kayseri Gücü Futbol Kulübü tarafından ilki gerçekleştirilen 28-30 Haziran tarihleri arasında yapılan Junior Cup’un ikincisi büyük ilgi gördü. Junior Cup’un birincisinde 11 oyuncunun çeşitli Süper Lig takımlarının alt yapılarına verildiği Junior Cup’un yeni yetenekleri keşfetmek için Sivasspor, Altınordu ve Manisa scout ekipleri tarafından maçları takip edildi.  2.Kapadokya Junior Cup başladığı günden bittiği güne kadar bir birinden renkli görüntülere sahne oldu. 

2007-2008,2009 ve 2010 yaş gruplarının katılımı ile toplam 500 sporcu, antrenör ve veliler katıldı. Geniş kapsamlı görkemli bir turnuvaya ev sahipliği yapan Kayseri Gücü Futbol Kulübü bu her yıl geleneksel olarak düzenleyecek. Geniş katılı ve katılan her takım 2007-2008-2009 ve 2010 doğumlu sporcular ile 4 kategoride kıyasıya mücadele ettiler. Yapılan dev organizasyonda minik sporcuların aileleri ile birlikte doyasıya hem eğlendiler, hem de tadını çıkardılar.

İlkler gerçekleşmeye devam ediyor…

Kayseri Gücü Futbol Kulübü tarafından düzenlenen ve Türkiye’de bir ilk olan Kapadokya Junior Cup’un ikincisi de geride kaldı. Katılan her takıma kupa, plaket ve katılım belgeleri takdim edildi. Yapılan bu dev organizasyon sonunda katılan her takım oldukça memnun bir şekilde ayrıldılar.  Her takım katıldığı yaş gruplarında kıyasıya mücadele ettiler ve bir birinden önemli karşılaşmalar oynandı. Katılan 500 sporcu oldukça eğlenceli bir turnuvada boy göstermenin 3 gün boyunda tadını çıkarttılar.

Şampiyonlar belli oldu…

2.Kapadokya Junior Cup geleceğin yıldızları kış dönemi gelişim ve oryantasyon kampı turnuvasında 2007 grubunda Adıyaman Berkcanspor birinci oldu. İkinci Tokat Tokispor, üçüncü Hatay Büyükşehir Belediyespor ve dördüncü ise İsveç takımı Stonberk oldu.

2008 grubunda Yogzat Bozokspor takımı birinci olurken, ikinci Mersin, üçüncü Aksaray ve dördüncü Hatay Büyükşehir Belediyespor oldu.

2009 grubunda Adıyaman Berkcanspor birinci olurken,  ikinci Trabzon 1461 Futbol Kulübü üçüncü Yozgat 1959 Spor ve dördüncü Demir Grup Sivasspor oldu.

2010 grubunda Mersin ekibi birinci olurken, ikinci Konya İlgin, üçüncü Kahramaraşspor ve dördüncü Aksarayspor oldu.

Her yaş grubu lig usulüne göre oynanan maçların ardından çeyrek finali yarı final ve final maçları ile heyecan sona erdi. Katılan her takımda bir birinden yetenekli ve geleceğin yıldız adayları oynadıkları futbolla göz doldurdular.

Sorunsuz tamamlandı…

2.Kapadokya Junior Cup geleceğin yıldızları kış dönemi gelişim ve oryantasyon kampı turnuvasının ev sahipliği yapan Kayseri Gücü Futbol Kulübü kısa zamanda büyük bir işe imza attı. Geçtiğimiz aylarda böylesi ilk kez gerçekleştirilen bir turnuvada eksiksiz ev sahipliği yapan Kayseri Gücü Futbol Kulübü 2.Kapadokya Junior Cup’u da sorunsuz bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Onlar görünmez kahramanlar…

2.Kapadokya Junior Cup geleceğin yıldızları kış dönemi gelişim ve oryantasyon kampı turnuvasında görünmez kahramanlar büyük bir başarıya imza atmaya devam ediyorlar. Antrenörler İsmail Okumuş, Yavuz Durumel ve turnuva koordinatörlerinden Şirvan Şirvani gibi tecrübeli isimlerin birlikte ev sahipliği turnuvada bu üç ismin hakkını ödemek oldukça zor. 3 boyunca turnuvanın her şeyi ile gece-gündüz demeden ilgilenip takımlar tarafından ise sevgi ve saygı ile anıldılar. 

Üçüncüsü Antalya’da olacak…

Junior Cup gelecek yıldızları projesinden büyük işlere imza atılmaya devam ediyor. Birinci ve ikincisi Kapadokya’da gerçekleştirilen Kapadokya Junior Cup’un üçüncü ise 2020 yılı Nisan ayı içerisinde Antalya’da yapılması planlandı. Geniş kapsamlı Antalya’da yapılacak olan Junior Cup’a bu kez ilginin şimdiden yoğun olduğu öğrenildi.

Yoruma kapalı.