Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

SARIOĞLAN’A MÜJDE

204

Kayseri’nin Sarıoğlan İlçesi yeni sahasına kavuşuyor. Sentetik saha yapılmasını konusunda MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un talebi Bakanlık tarafından onaylanarak, ödenek çıktı.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un 17.03.2020 tarihli soru önergesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Kayseri’nin Sarıoğlan İlçesine spor tesisi yapılması ile ilgili talebi bakanlıkça onaylandı.

Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Sarıoğlan halkına projesi onaylanan sentetik futbol sahasının müjdesini verdi. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na Anayasının 98. Maddesi ve TBMM İçtüzüğünün 96. Maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması için soru önergesi vermişti. Ersoy, soru önergesinde, “Kayseri ilinde öğrenci başına düşen kapalı ve açık spor salonları kaç metrekaredir. Sarıoğlan ilçesinde öğrenci başına düşen kapalı ve açık spor alanları kaç metrekaredir. Söz konusu ilçeye yapılması planlanmakta olan herhangi bir spor tesis projesi bakanlığınızın yatırım planlarında var mıdır? Var ise projenin tahmini bitiş tarihi nedir?” gibi sorular yöneltmişti.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, müjdeyi verdi…

Palasspor Antrenörü Sait Özer yaptığı açıklamada, “Başta MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Sarıoğlan Kaymakamımız Murat Çürük ve Sarıoğlan İlçe Belediye Başkanımız Bekir Ayyıldırım’a çok teşekkür ederim. Senelerdir beklediğimiz müjdeli haberi aldık. İnşallah kısa zamanda sahamız yapılır ve bizde maçlarımızı sahamızda ve ilçemizde oynarız. Sahanın yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Sarıoğlan İlçemiz yeni sahasında yeniden eski günlere dönecektir.

Yoruma kapalı.