Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

YAHYALISPOR ŞAMPİ…

Yeşil-Beyazlılar en yakın takipçisi Kayseri Yolspor’u 3-0 mağlup ederek şampiyonluğuna ramak kaldı. En yakın takipçileri ile arasındaki puan farkını 5’e çıkartan Yahyalıspor kalan son 3 haftada alacağı 2 galibiyetle şampiyonluğunu matematiksel olarak ilan edecek. Kayseri Yolspor’u taraftarının büyük desteği ile farklı geçen Yeşil-Beyazlılar maç sonunda ise davul zurna ile galibiyeti kutladı.

629

 

STAT: Argıncık Stadı 2 Nolu Saha

HAKEMLER: Nuri Karahançer ** Osman Baruk ** Halit Karacabay **

KAYSERİ YOLSPOR: Batuhan Yıldırım * Yılmaz Yılmaz * (Dk.60 Emre Elmas **) Sercan İşler ** Levent Karabacak * (Dk.35 Abdullah Aydilek *) Erman Çilsal * Cemal Tavan** Gökhan Çepik** Halil Yozgat ** Tolga Kara ** Can Ölçer * Fatih Kılın * (Dk.50 Beytullah Özcan *)

YAHYALISPOR: Fevzi Ufuk*** Harun Yıldırım ** Müktef Bilici ** (Dk.58 Yener Çabuker **) Aziz Çağlar  Şahin *** Erkan Atçı ** Orhan Şahin *** Ramazan Durdu *** Gökhan Savranlar ** (Dk.79 Mehmet Akpınar **) Ozan Kaan Özdemir *** Cüneyt Egemen *** Fethi Tekin ** (Dk. 64 Hael Albadri **)

GOLLER: Dk.46 Cüneyt Egemen, Dk.48 Ozan Kaan Özdemir, Dk.53 Ramazan Durdu (Yahyalıspor)

KIRMIZI KART: Dk.55 Ozan Kaan Özdemir (Yahyalıspor)

Süper Amatör Küme’nin 23.haftasında zirveyi ilgilendiren zorlu doksan dakikada kazanan lider Yahyalıspor oldu. Kayseri Yolspor ile Yahyalıspor hafta sonu Argıncık Stadı 2 Nolu Sahada karşı karşıya geldi. Kazanan takımın şampiyonluk en büyük adayı olacğı karşılaşmada Yahyalıspor hata yapmadı ve şampiyonluğun en büyük adayı oldu. Yahyalıspor  “ŞAMPİ…”

Futbol adına iki takımda ortaya koydukları performans, mücadelesi ile Kayserili futbol everlerin yoğun ilgi gösterdiği zorlu mücadele Yahyalıspor rakibi Kayseri Yolspor’u Cüneyt Egemen Karagöz, Ozan Kaan Özdemir ve Ramazan Durdu’nun goller ile 3-0 mağlup etti ve liderliğini sürdürdü. 56 puanla ulaşan Yahyalıspor, en yakın takipçileri Kayseri Yolspor ve Esen Makina Belsinspor’a 5 puan fark attı. Kalan son 3 hafta Yahyalıspor alacağı 2 galibiyet ile matematiksel olarak şampiyonluğunu ilan edecek. İlk yarısı golsüz tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarışınsa fırtına gibi başlayan Yahyalıspor 46.dakikada Cüneyt Egemen Karagöz ve 48.dakikada Ozan Kaan Özdemir ve 53.dakikada Ramazan Durdu’nun golleri ile 10.dakikada 3 gol birden bulan Yeşil-Beyazlılar kalan dakikalara rahat girdi.  3-0 geride düştükten sonra oyundan kopan Kayseri Yolspor ise eline gelen fırsatı kaçırdı ve şampiyonluk hayallerini mucizelere bıraktı. Yahyalıspor kalan son haftada oynayacağı Kocasinan Ülküspor, Hacılar Erciyesspor ve Esen Makina Belsinspor maçlarından ikisini kazanması sonra şampiyonluğu ilan edecek ve Spor Toto Bölgesel amatör Lig takımlarından ya Kayseri Şekerspor ya da Talasgücü Belediyespor ile baraj maçı (play-out) maçı oynayacak.

Yoruma kapalı.