Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

GERİ SAYIM BAŞLADI

138

2021-2022 sezonunun ardından amatör spor camiası Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Futbol İl Temsilciliği’nden 2022-2023 futbol sezonuna ilişkin detayları bekliyordu. Dün Futbol İl Temsilcisi Mehmet Yücel başkanlığında toplanan Futbol Tertip Komitesi amatörlerin beklediği açıklamayı yaptı.

Süper Amatör Küme fikstürünün 19 Ağustos Cuma günü Sümer Amatör Evi’nde çekileceği, başlangıç tarihinin ise 10-11 Eylül olarak planlandığı belirtildi. Birinci Amatör Küme, U-18 ve U-14 Ligi fikstür ve başlangıç tarihleri de açıklandı.

Futbol İl Temsilcisi Mehmet YÜCEL

Futbol İl Temsilcisi Mehmet Yücel yaptığı açıklamada, Süper Amatör Küme, Birinci Küme, U-18 ve U-14 Ligi ile ilgili fikstür ve başlangıç tarihlerini ilan ettiklerini söyledi. Süper Amatör Küme’nin önce başlayacağını belirten Yücel, “19 Ağustos Cuma günü Süper Amatör Küme’nin fikstürünü Sümer Amatörevi’nde yapacağız. Süper Amatör Küme’nin başlama tarihini ise 10-11 Eylül olarak planladık. Birinci Amatör Küme fikstürünü ise 26 Ağustos Cuma günü çekeceğiz. Birinci Küme’de başlangıç tarihi ise 24-25 Eylül olarak belirledik. U-18 ve U-14 Ligi ise birlikte başlayacak. Bu iki ligin fikstürü 9 Eylül Cuma günü çekilecek. Başlangıç tarihi ise 8 Ekim olarak belirlendi. Diğer liglerle ilgili de ilerleyen günlerde açıklama yapacağız” diye konuştu.

Maç sayısı ve maç takvimine göre liglerin başlama tarihlerini ayarladıklarını belirten Yücel, U-17 ile U-13 Liginin aynı tarihte, U-16 ile U-12 Ligi’nin aynı tarihte, U-15 ve U-11 Ligi’nin de aynı tarihte başlayacağını sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.