Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

BU GURUR ONLARIN!.

YIDOG, kuruluşunun 16. yıl dönümünde üyelerini ödüllendirdi

303

Kurulduğu 2002 yılından bu yana Kayseri’de dağcılık- doğa ve çevre bilinci üzerine önemli çalışmalar yapan Yılanlı Dağı Doğa ve Dağcılık Grubu (YIDOG) geçtiğimiz hafta sonu yaptığı güzel bir etkinlikle tüm  üyelerini plaketle ödüllendirdi.

Önce, masraflarını üye Necmi Yolaldı’nın üstlendiği yemekte bir araya gelen YIDOG’lular, bol bol sohbet edip grubun kuruluşundan bu yana yaptıkları zirve tırmanışlarından anılar aktarıp adeta geçmişe kısa bir yolculuk yaptılar.

Yemek duasını üyelerden Mehmet Aşık yaptırdıktan sonra sıra YIDOG yönetim kurulunun hazırladığı plaketlerin dağıtımına geldi. Törende kısa bir konuşma yapan Yılanlı Dağı Doğa ve Dostluk Grubu (YIDOG) başkanı Mehmet Ceyhan, ‘ Arkadaşlar… Kuruluşumuzun üzerinden geçen bu 16 uzun yılda grubumuza önemli katkılar sağladınız. Dağcılığı, spor yapmayı,  doğa yürüyüşünü, çevre bilincini kitlelere sevdirmek adına tam bir aile ortamı içerisinde fedakârca çalıştınız. Başta Erciyes olmak üzere bu ülkenin önemli yüksek dağlarının zirvelerine YIDOG bayrağını diktiniz. Sizlere çok teşekkür ediyor ve günün anlamını ölümsüzleştirmek ve birer anı olarak değerlendirmek üzere adınıza hazırladığımız plaketlerinizi gururla takdim ediyorum. Sağ olun, var olun.. İnşallah YIDOG olarak çok daha güzel işleri hep birlikte başaracağız. Bu arada geçen yıl aramızdan ayrılan Mustafa Yapıcı arkadaşımızı da rahmetle anıyor, bizi bu yemekte buluşturan Necmi Yolaldı abimize de çok çok teşekkür ediyorum…’ diye konuştu.

YIDOG’un 16. kuruluş yıl dönümünde plaket alan üyeler şunlar:

Ebubekir Güngör, Mehmet Ceyhan, İbrahim Doruk, Ahmet Köse, Abdurrahman Çelebi, Mahir Deliak, Necmi Yolaldı, Bekir Demirağ,  Kocatepe Mahallesi Muhtarı Ergün Koçer, Mehmet Irmak, Şimşek Kılınç, Barış Baratan, Tahir Esmergül, Sait Cerrahoğlu, Yusuf Tutar, Ali Bendeş ve Halil Armut.

 

 

 

 

 

Yoruma kapalı.