Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

İLK KEZ AMA İYİ OLDU !.

268

Esen Makina Belsinspor, Süper Amatör Küme’ye çıktığı günden bu yana Kayseri Yolspor’u ilk kez mağlup etmeyi başardı. Mavi-Beyazlılar sahadan 3 puanı 3 golle alarak ayrıldı ve liderliğini sürdürdü.

STAT: Vali Muammer Güler Stadı
HAKEMLER: Hüseyin Keğin ** Kemal Hattatioğlu ** Deniz Apaçık **

SAHA KOMİSERİ: İlyas Öksüz

ESEN MAKİNA BELSİNSPOR: Ali Özkan *** Uğur Özdemir *** Ömer Gün ** Mehmet Ali İmren *** Tarık Türker Mutlu ** Mücahit Baykaldı *** Şenol Büyükçekiç *** Harun Çetin ** (Dk.88 Gökhan Boyraz *)  Aydemir Yavuz *** (Dk.85 Turgut Yetük *) Rafet Kayapınar **  (Dk.80 Alaattin Öztekin *)

KAYSERİ YOLSPOR: Yakuphan Kocaoğlu * Yasin Tarım * Abdullah Aydilek * Ümit Al * Murat Şen * Göktuğ Berathan Şeker * Cüneyt Egemen Karagöz * Gökhan Savranlar * Mustafa Saylağ * Koray Tuna * Bahattin Can Ardıç *

GOLLER: Dk.18 ve 81 Aydemir Yavuz, Dk.78 Şenol Büyükçekiç (Esen Makina Belsinspor) Dk.16 Mustafa Saylağ (Kayseri Yolspor)

KIRMIZI KART: Dk.77 Murat Şen (Kayseri Yolspor)

Mehmet Özet Süper Amatör Küme’de Esen Makina Belsinspor ile Kayseri Yolspor ligin 17.haftasında Vali Muammer Güler Stadında karşı karşıya geldi. Mavi-Beyazlılar Süper Amatör Küme’de mücadele ettiği günden bugüne kadar rakibini ilk kez yendi. Büyük mücadeleye sahne olan zorlu karşılaşmada 4 gol atılırken, 1 kırmızı kart çıktı. İlk yarısı karşılıklı atılan goller ile 1-1 tamamlanırken, ikinci yarıda galibiyet için baskı kuran Esen Makina Belsinspor pozisyon bulmakta zorlandı. 77.dakikada Kayseri Yolspor’dan Murat Şen rakibine tehlikeli yerde yaptığı faul sonrası ikinci sarı karttan oyuncu dışı kaldı.  Serbest vuruşta topun başına geçen günün başarılı ismi Şenol Büyükçekiç öyle bir gol attığı herkes ayakta alkışladı. Şenol golü ile Esen Makina Belsinspor rahat bir nefes aldı. Dakikalar 81’i gösterdiği kontratak yakalayan Esen Makina Belsinspor bu fırsatı kaptanı Aydemir Yavuz ile boş çevirmedi ve skoru 3-1 yaptı. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve lider Esen Makina Belsinspor sahadan 3 puanı 3 golle alarak puanını 42 yaparak liderliğini sürdürdü.

(Haber-Foto: Memduh Borazan)

Yoruma kapalı.