Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

Kayserispor’dan Çifte Galibiyet

Hem U17 takımı hem de U19 takımı dün oynadığı maçlarda Kardemir Karabükspor’u mağlup ederek 25.haftayı çifte galibiyetle kapattılar.

562

Hem U17 takımı hem de U19 takımı dün oynadığı maçlarda Kardemir Karabükspor’u mağlup ederek 25.haftayı çifte galibiyetle kapattılar.

Dün Sümer Stadı 1 Nolu Sahada oynanan iki karşılaşmada U17 takımı Kardemir Karabükspor’u 2-0 ile geçerken, U19 takımı ise 2-1 ile geçerek haftayı 3 puanla geçtiler.

U17 takımı Kardemir Karabükspor’u Yiğit Emre Durdağ ve Taner Gümüş’üğn golleri ile 2-0 yenerek gruptaki 11.galibiyetine imza attı ve puanını 36 yaptı. U19 takımı ise yine Kardemir Karabükspor’u Selahattin Seyhun ve Mehmet Turan Karamahmut’un golü ile yenerek gruptaki 9.galibiyetini alarak puanını 32 yaptı.

 

KAYSERİSPOR U17 :2 K.KARABÜKSPOR U17:0

Kayserispor, U17 takımı ligin 25.haftasında dün sahasında oynadığı maçta Kardemir Karabükspor’u her iki yarıda attığı goller ile 2-0 mağlup etti ve 3 puanın sahibi oldu.

STAT: Sümer Stadı 1 Nolu Saha

HAKEMLER: Selahattin Günaydın *** Ö.Hürcan Yücel *** Bilge Kaan Çakır ***

KAYSERİSPOR U17:Doğan Alemdar *** Burak Burcu *** Barış Emirhan Doğan *** Adem Doğan *** Süleyman Temiz *** Osmancan Çötür *** (Serkan Yıldız *) Taner Gümüş *** Ahmet Zekeriya Kartal *** Yiğit Emre Durdağ *** M.Buğra İlter *** Abdullah Selvi ***

KARDEMİR KARABÜKSPOR U17: Olcay Toplu * Yasin Pınarbaşı * Melih Günaydın * arda Belen * Fatih Tultak * Serkan Sıkılmaz * Oğuz Eken * Cihan Aydın *  Kürşat Arslan * Eren Moroğlu * Berke Özdemir *

GOLLER: Dk.45 Yiğit Emre Durdağ, Dk. 66 Taner Gümüş (Kayserispor U17)

Spor Toto Gelişim Elit U17 Liginde mücadele eden temsilcimiz Kayserispor dün sahasında konuk ettiği Kardemir Karabükspor’u 2-0 mağlup etti. Sümer Stadı 1 Nolu Sahada oynanan karşılaşmada rakibini 45.dakikada ve 66 dakikada attığı goller ile 2-0 yenerek eli boş gönderen Sarı-Kırmızılılar haftayı 3 puanla kapattı. 24.hafta sonunda 11 galibiyeti imza atan Kayserispor U17 takımı 33 olan puanını 36 yaptı. Kardemir Karabükspor karşısında doksan dakika boyunca iyi bir futbol ortaya koyan Sarı-Kırmızılılar haklı bir galibiyet elde etti.  İlk yarının son dakikasında Yiğit Emre Durdağ’ın attığı golle soyunma odasında 1-0 önde giren Kayserispor U17 ikinci yarıda iyi oyununu devam ettirdi ve 66.dakikada Taner Gümüş’ün şık golü ile skoru 2-0 yaptı ve kalan dakikalarda rahat girdi. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Kayserispor U17 takımı Kardemir  Karabükspor’u mağlup ederek eli boş gönderdi.

 

KAYSERİSPOR U19 :2 K.KARABÜKSPOR U19:1

Kayserispor, U19 takımı ligin 25.hafta karşılaşmasında Kardemir KArabükspor’u 2-1 mağlup etti ve haftayı 3 puanla kapattı.

STAT: Sümer Stadı 1 Nolu Saha

HAKEMLER: Ramazan Haymana *** Ö.Hürcan Yücel *** Bilge Kaan Çakır ***

KAYSERİSPOR U19: Eray Hasdemir ** Abdullah Gürbüz ** Batuhan İlhan ** Ferit Tekden *** İsmail Dayı *** Onur Yıldırım ** Volkan Gülsever ** (Muhammed Akçiçek *)  Hakan Çıtak *** Selahattin Seyhun ***  Ercan Çiftçi *** Mehmet Turan Karamahmut ***

KARDEMİR KARABÜKSPOR U19: Furkan Tutucu ** Seyithan Kaba ** Ali Kemal Yılmaz ** Rıdvan Hoser * Emirhan Cinkavuk ** Doğukan Sabih Tokgöz ** Faruk Kaya * Salim Değermenci * Kerem Can Taşkara ** Latif Kablan (Toykan Topuz **) Muhammet Fatih Tilhe *

GOLLER: Dk.26 Selahattin Seyhun, Dk.42 Mehmet Turan Karamahmut  (Kayserispor U19) Dk.58 Kerem Can Taşkara (Kardemir KArabükspor U19)

Spor Toto Gelişim Elit U19 Liginde orta sıralarda yer alan Kayserispor U19 takımı ligin 24.haftasında sahasında ve taraftarı önünde dün oynadığı maçta Kardemir Karabükspor’u 2-1 mağlup etti ve 3 puanın sahibi oldu.

Sümer Stadı 1 Nolu sahada oynanan karşılaşmada rakibi karşısında ilk yarı iyi bir oyun ortaya koyan Sarı-Kırmızılılar 26.dakikada organize gelişen atak sonrasında Selahattin Seyhun ile 1-0 öne geçti. 1-0’den sonra birkaç pozisyonu değerlendiremeyen Kayserispor u19 takımı ilk yarının 42.dakikasında ilk golün asistini yapan Mehmet Turan Karamahmut’un şık golü ile skoru 2-0 yaptı ve devreye 2-0 önde girdi. İkinci yarıda 2-0 geride kalan konuk Kardemir Karabükspor baskılı başladı ve 58.dakikada Kerem Can Taşkara’nın attığı golle skor 2-1 oldu ve Kardemir Karabükspor kalan dakikalar için umutlandı. Kalan son yarım saatlik dilimde konuk Kardemir Karabükspor bastırdı ancak Kayserispor kalesini ve savunmasını geçemedi. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Kayserispor U19 takımı Kardemir Karabükspor’u 2-1 mağlup ederek puanını 29’dn 32’ye çıkardı.

Yoruma kapalı.