Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

LİDER GÜLE OYNAYA

203

Develispor, evinde ve taraftarı önünde oynadığı maçta rakibi Gençlerbirliği’ni Burak Arslan (2) ve Mehmet Furkan Ağca’nın golleri ile 3-0 mağlup etti. Doksan dakika boyunca taraftarının desteği ile 3 puanı alan Kırmızı-Siyahlılar maç sonu ise büyük bir sevinç yaşadı.

STAT: Develi İlçe Stadı

HAKEMLER: Suat Alptekin ** Rıza Öztürk ** İzzet Samur **

SAHA KOMİSERİ: Mehmet Tokgönül

DEVELİSPOR: Abdussamet Karakoyun *** Mehmet Kurtuluş *** Halil Yozgat *** Emre Öztürk *** Erkan Atçı ** Yunus Emre Özkara *** Mehmet Kahveci *** Mehmet Furkan Ağca *** İsmail Aydoğdu ** (Dk.85 Kerem Özdemir *) Okan Uçar ** (Dk.75 Harun Okan Yılmaz *) Burak Arslan ***

KAYSERİ GENÇLERBİRLİĞİ: Fevzi Ufuk Genişhan * Erhan Karakaya * Fazıl Burak Peker * (Dk.51 Ozan Kaan Özdemir *) Rafet Kayapınar * (Dk.65 Cihan Oğuzman *) Aziz Çağlar Şahin * Mustafa Atsız * Mustafa Karakaya * Selim Yağmur * Hasan Pamuk * (Dk.80 Samed Adyın *) Erman Deveci *

GOLLER: Dk.2 ve 90 Burak Arslan, Dk.49 Mehmet Furkan Ağca (Develispor)

Mehmet Özet Süper Amatör Küme lideri Develispor, ligin 12.haftasında sahasında oynadığı maçta rakibi Kayseri Gençlerbirliği’ni her iki yarıda attığı goller ile 3-0 mağlup etti.

Develi İlçe Stadında oynanan zorlu doksan dakikada büyük çekişmeye sahne oldu. Ev sahibi ekip maçın henüz 2.dakikasında Burak Arslan’ın şık golü ile skoru 1-0 yaptı. 1-0’den sonra iki takım yakaladığı birkaç pozisyonu değerlendirmedi ve ilk yarı 1-0 Develispor’un üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarının 49.dakikasında Develispor ikinci golü buldu. Bu dakikada araya atılan pasta topla buluşan Mehmet Furkan Ağca dar bir açıdan yaptığı vuruş ile skoru 2-0 yaptı.  2-0’dan sonra Kayseri Gençlerbirliği yakaladığı birçok pozisyonu yine değerlendirmedi. Karşılaşmanın 90.dakikasında Develispor ilk golün sahibi Burak Arslan ile bir gol daha bularak skoru 3-0 yaptı. 

Maç sonunda Develispor sevinirken

Kayseri Gençlerbirliği ise üzgün bir şekilde Develi Stadından ayrıldı. Develispor, maç sonunda galibiyet taraftarı işle coşkulu bir şekilde kutladı.

Yoruma kapalı.