Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

SPOR CAMİASI “YALÇIN” DEDİ

153

Cumhur İttifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, spor camiasıyla Sümer Amatör Evinde bir araya geldi. Cumhur İttifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın’a amatör spor kulüplerinden tam destek geldi.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Sümer Amatör Evi’nde düzenlenen programda sporcu, antrenör, yönetici, sah a komiserleri ve sporun diğer alt birimleri ile buluşan Mustafa Yalçın, spor camiasının büyük desteğini aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Belediye Meclis üyesi adayları ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda konuşan Mustafa Yalçın “Spora gönlünü değil, ömrünü vermiş kardeşlerim. 31 Mart seçimleri hepimiz için hayırlı olacak inşallah. Meclis üyelerimizi belirlerken, sporunda sorunlarını bilecek, bizimle birlikte çözüm üretecek bir isme ihtilaç vardı. O isimde Musa Soykarcı oldu. Sayın Soykarcı ve sizlerle spora güzel hizmetler sunacağız” dedi.

Yalçın, Van’da görev yaptığı dönemlerde Van Belediyesporla ilgili bir anısını anlatırken çok zor  şartlar altında önemle işlere imza attıklarını söyledi. Yalçın, “ Hayatımdaki en duygulu İstiklal Marşını orada okudum” dedi.

Van’daki o tabloyu gördükten sonra Cumhur İttifakına en çok sevinen isimlerden birisinin kendisi olduğunu yineleyen Mustafa Yalçın, “ Sporcu dostlardan aldığımız bu destek bizleri hem mutlu ediyor hem de sorumluluğumuzu daha artırıyor.

Talas, öğrenci ve gençlerimizin  ağırlıkta olduğu bir merkez. Dolayısıyla Talas’ta sporla ilgili çok önemli projelerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ise “Bizimde bir dönem top peşinde koşturduğumuz oldu. 5-6 yıl Kayserispor alt yapısında ve Demirspor’da emek verdik.Sizlerden biriyim ve sislerle beraber olmaktan ötürü çok mutluyum” dedi.

Sümer Tesislerinin yenilenmesinde de Mustafa Yalçın’ın emeğinin olduğuna işaret eden Özdemir, “Aramızda Talaslı olanlar varsa şanslı, neden şanslı, bu tesiste emeği olan Mustafa Yalçın Talas’ta belediye başkanı olacağı için şanslı. Seçeceğimiz insanda tevazu, samimiyet ve hizmet ararız. Bu üç vasfı kendisinde toplamış kim varsa bizim tercihimiz ondan yana olur. Mustafa Yalçın bey, bu zamana kadar hem Kayseri ölçeğinde hem de Türkiye ölçeğinde kendisini ispat etmiş bir isim. Mustafa Yalçının nerede izi varsa kendisinden hayırla söz ettirmiştir. Mustafa Yalçın, Talas için bulunacak en iyi isimdir. Şehre bu kadar hizmetleri olan bir ismi Talas halkı da rekor oyla seçecektir” dedi.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Genel  Başkanı Musa Soykarcı da ‘spor ailem’ diye başladığı konuşmasında , “Sevgili gençler 21 senedir Amatör Spor Kulüpleri sıfatıyla elimden geldiğince sizlere hizmet etmeye çalıştım. Bu sürede benim büyük bir ailem oldu. Sizler benim ailemsiniz. 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakından belediye meclis üyesi adayıyım. Hepinizden destek istiyorum” dedi.

Yoruma kapalı.