Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

SUHA ADIYAMAN VAR!…

371

Antalya Side’de devam eden Spor Toto Gelişim Ligleri finallerinde, hakemlerinin VAR sertifikasyon programına dahil olan “online VAR” sistemi uygulaması kullanılıyor.

Kayseri Bölgesi B Klasman Hakemi Suha Adıyaman, Antalya Side Sensimar Hotel’de düzenlenen VAR Sertifikasyonunda görev yapıyor.

Gelişim Ligi maçlarında hakemler, VAR ve AVAR olarak görev yaparak son aşamayı da tamamlamış olacak. 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü başlayan VAR Sertifikasyon turnuvası 24 Mayıs 2019 Cuma günü sona erecek olan eğitim sonrası eğitime katılan hakemlerin yeni sezon VAR sisteminde görev yapacakları öğrenildi.

Merkez Hakem Kurulu tarafından VAR sistemi Genel Koordinatörü olan eski hakemlerden Barış Şimşek tarafından verilen eğitimde hakemlerin oldukça başarılı olmaları dikkat çekti.

Türkiye Futbol Federasyon (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen VAR Sertifikasyon turnuvasında ilimiz B Klasman Yardımcı Hakemlerinden Suha Adıyaman yer alıyor. Bu sezon görev yaptığı maçlarda başarılı bir grafik çizen genç hakem Suha Adıyaman, Merkez Hakem Kurulu tarafından VAR Sertifikasyon turnuvası kampına davet edilerek, Kayseri hakem camiasını gururlandırdı.

(Haber: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.