Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

UMUT’UN BÜYÜK BAŞARISI

İncesu Erdemspor'dan Fenerbahçe'ye transfer olan genç kaleci Umut Eren Tunç, kısa zamanda U16 Milli Takıma davet edildi.

824

2013 yılında futbola Kılıçaslan Yıldızspor’da başlayan ve ardından 20 Şubat 2015  tarihinde İncesu Erdemspor’a transfer olan 2002 doğumlu genç kaleci Umut Eren Tunç’un büyük başarısı. İncesu Erdemspor’a transfer olduktan sonra 01 Ekim 2015 tarihinde Fenerbahçe’ye transfer olan Umut Eren Tunç kısa zamanda büyük işler başardı.

İncesu Erdemspor Teknik Direktörü Bekir Erdem tarafından kısa zamanda keşfedilerek Fenerbahçe’ye gönderilen Umut Eren Tunç ilerleyen yıllarda Türk futboluna iyi bir kaleci olması an mesalesi.

Kısa zaman içinde adından sıkça söz ettiren genç kaleci Umut Eren Tunç U16 Milli takım Teknik Direktörü tarafından beğenilerek U16 Milli takım aday kadrosuna davet edildi. U16 Milli Takımımızın, Gürcistan ile İstanbul’da oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosunda yer alan umut Eren Tunç gelecek vaat eden kaleciler arasında yer alıyor.

Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra Akademi Ligi U14, Akademir Ligi U15, Elit Akademi Ligi  U16, Akademi Ligi U16 Türkiye Finalleri ve Elit Akademi Ligi U17 kategorilerinde forma giydi. Toplamda Fenerbahçe forması ile 5 kategoride forma giyen Umut Eren Tunç 52 maçta forma giydi. Fenerbahçe’de 3 yılını yaşayan Umut Eren Tunç kısa zamanda takıma uyum sağladı ve gelecek adına umut veriyor.

Yoruma kapalı.