Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

A GRUBU TAMAM!…

229

2019-2020 futbol sezonu Birinci Amatör Küme’de A Grubunda bu hafta sonu oynanacak olan karşılaşmalar ile heyecan sona erecek.

Medet Avşar Birinci Amatör Küme A Grubunda bu hafta sonu oynanacak olan karşılaşmaların ardından lige sona nokta koyulacak. Zorlu geçen bir sezonun ardından A Grubunda Başakpınar Belediyespor ile Kayseri Yavuzspor şampiyon olurken, Büyüleyenspor ile Yeni Esenspor ise lige veda eden takımlar oldular. 10 takım ile başlayan sezonun ilk yarısı büyük mücadeleye sahne olurken, ligin ikinci yarısında ligden çekilen Büyüleyenspor küme düşen ilk takım oldu. Ligin ikinci yarısında hem şampiyonluk mücadelesi hem de küme düşme hattında büyük heyecan yaşandı.  2 takım hedefine ulaşırken, 2 takım ise ligden küme düştüler.

Başakpınar Belediyespor
Kayseri Yavuzspor

Onlar şampiyon…

Sezon başından bu güne kadar büyük çekişme içerisinde geçen Birinci Amatör Küme B Grubunda iki takım mutlu sona ulaştı. Başakpınar Belediyespor ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederken, Kayseri Yavuzspor ise 2 hafta kala şampiyonluğu ilan etti. 42 puanla zirvede yer alan Başakpınar Belediyespor ligin son maçında Güneşspor ile oynarken, 38 puanla ikinci sırada yer alan Yavuzspor ise Argıncıkspor ile ligi noktalayacak. Erciyes Reşadiye Gençlikspor ve Amarat Gençlikspor şampiyonluk yarışı içerisinde olan takımlar oldular ancak başaramadılar. Hem Başakpınar Belediyespor hem de Kayseri Yavuzspor 2020-2021 sezonunda Süper Amatör Küme’de mücadele edecekler.

Büyüleyen ve Yeni Esen vefa etti…

Birinci Amatör Küme B Grubunda Büyüleyenspor ile Yeni Esenspor küme düşen takımlar oldular. Ligin ikinci yarısında ligden çekilen Büyüleyenspor ilk küme düşen takım olurken, Yeni Esenspor ise geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Yerköyspor mağlubiyeti sonrası ligin bitimine 1 hafta kala küme düşen takım oldu. Hem Büyüleyenspor hem de Yeni Esenspor gelecek sezon İkinci Amatör Küme’de mücadele edecekler. Yaptığı takviyeler ile ligde kalmak için uğraşan Yeni Esenspor’un çabası sonuç vermedi ve B Grubuna veda eden son takım oldu.

Yola devam ediyorlar…

Birinci Amatör Küme’de ligin bitimine 1 hafta kala hem şampiyonluk hem de düşme potasının üzerinde yer alan Erciyes Reşadiye Gençlikspor, Amarat Gençlikspor, Esentepespor, Güneşspor, Argıncıkspor ve Yerköyspor gelecek sezonda Birinci Amatör Küme’de mücadele edecekler. Şampiyonluk mücadelesi vermeleri halinde hedeflerinin gerisinde kalan Erciyes Reşadiye Gençlikspor ve Amarat Gençlikspor gelecek sezon için şimdiden kolları sıvadılar.

Yoruma kapalı.