Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ZİRVE ARAPSAÇI!..

360

B Grubunda zirvenin en önemli maçında Kayseri OSB Atletikspor, lider Kayserigücü’ni 84.dakikada Halil İbrahim Avcı’nın enfes frikik golü ile 1-0 mağlup etti. OSB Atletikspor aldığı bu 3 puanla şampiyon yolunda büyük avantaj elde ederken, Kayserigücü ise son haftada oynanacak olan OSB Altetikspor ile Gültepespor maçının sonucunu bekleyecek.

STAT: OSB Sanayi Stadı

HAKEMLER: Suat Alptekin *** Harun Soyeşik *** Deniz Apaçık ***

SAHA KOMİSERİ: Ceyhun Denli

KAYSERİ OSB ATLETİKSPOR: Ersin İptaş *** Emre Ateş *** Hüseyin Can Taş *** (Dk.77 Furkan Batar *) Orhan Şahin *** İsmail Aydoğdu ** (Dk.65 Ömer Yıldız *) Mehmet Akif Gürkan *** (Dk.88 Muhammed Yasin Bilir *) Halil İbrahim Avcı *** Erman Deveci *** Mustafa Yeşil *** Muzaffer Sekmen *** Yusuf Aydoğdu ***

KAYSERİGÜCÜ FK: Baykal Altay ** Samet Koçyiğit ** (Dk.66 Uğur Karahançer * (Dk.90 Yücel Hüyük ?) Furkan Şentürk ** Eren Keleş ** Emre Zeren ** Can Okumuş * İnanç Albayrak **  Onur Recep Çopur ** (Dk.75 Mahmut Can Altay *) Yunus Akyüz ** Burak Çizmeciler ** Yavuz Özbey **

GOL: Dk.84 Halil İbrahim Avcı (Kayseri OSB Atletikspor)

Medet Avşar Birinci Amatör Küme B Grubunda şampiyonluğun en önemli karşılaşmasında Kayseri OSB Atletikspor ile Kayserigücü FK hafta sonu Organize Sanayi Stadı’nda karşı karşıya geldiler. Büyük mücadeleye sahne olan zorlu doksan dakikada gülen taraf 1-0’lık sonuçla OSB Atletikspor oldu. Sezon başından bugüne kadar şampiyonluk yarışında büyük mücadele veren iki takımın bu kritik karşılaşması dolu tribünler önünde oynandı.  Karşılaşmanın ilk yarısı golsüz eşitlikle tamamlanırken, ikinci yarıda OSB Atletikspor galibiyet golü için her geçen dakikada rakip kalede gol aradı. Uzun toplarla etkili olmayan çalışan OSB Atletikspor son final paslarında etkisiz kaldı.  Lider Kayserigücü FK, ise rakip kalede ikinci yarıda birkaç pozisyon yakaladı ancak bunu iyi değerlendiremedi. Karşılaşmanın 84.dakikada Kayseerigücü’nde Uğur Karahançer’in ceza sahası dışında yaptığı faul sonrası OSB Atletikspor’da günün çalışkan ve başarılı ismi Halil İbrahim Avcı öyle bir gol attı ki herkes ayakta alkışlar. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve haftanın dev karşılaşmasından Kayseri OSB Atletikspor sahadan 3 puanı tek golle aldı. OSB Atletikspor aldığı bu galibiyetle puanını 39 yaparken, Kayserigücü FK ise 42 puanda kaldı. Kayserigücü FK, bu sezon maçlarını tamamladı. Ligin son haftasını puansız BAY geçecek olan Kayserigücü FK, ligin son maçında Kayseri OSB Atletikspor ile Gültepespor maçından çıkacak sonucu bekleyecek.

İki takım kaptanı Orhan Şahin ve Yavuz Özbey maç öncesi bir birlerine çiçek takdim ederek başarılar dilediler.

Futbol bunlarla güzel

Medet Avşar Birinci Amatör Küme B Grubunda zirvenin en önemli karşılaşması dostça başladı ve dostça sona erdi.Birinci Amatör Küme B Grubu son senelerin en çekişmeli ligi oldu.  Ligin başladığı günden bugüne kadar hem şampiyonluk mücadelesi hem de küme düşme potasında heyecan son haftaya kadar geldi. Haftanın maçında Kayseri OSB Atletikspor ile Kayserigücü FK karşı karşıya geldi. Doksan dakikası büyük mücadeleye sahne olan zorlu karşılaşmasında ufak tartışmalar dışında iç bir gerginlik yaşanmaması ise gözlerden kaçmadı. Son birkaç sezondur Kayseri amatöründe böylesi önemli müsabakalarda çıkan kavgaların yanı sıra maçın başından sonuna kadar centilmenlik içerisinde geçti. Her iki takım yöneticileri, teknik heyetleri, oyuncuları ve taraftarları sadece saha içerisinde ve dışarısında işlerini yaptılar. Maç öncesi iki takım kaptanı Orhan Şahin ve Yavuz Özbey bir birlerine çiçek takdim etmeleri ise günün en önemli anıydı. Maç sonrası yenen takım yenilen takımı teselli ederken, yenilen takım ise kazanan takımı tebrik ederek başarılar diledi.

Başarılı yönetim sergilediler

Birinci Amatör Küme B Grubunda zirveyi yakından ilgilendiren karşılaşmada görev yapan hakem triosunun muhteşem performansı görünmeye değerdi.Medet Avşar Birinci Amatör Küme B Grubunda hafta sonu oynanan Kayseri OSB Atletikspor ile Kayserigücü FK maçında hakem triosu başarılı yönetim sergiledi. Bu sezon birçok kritik ve önemli maçta düdük çalan orta hakem Suat Alptekin doksan dakika boyunca iki takımada  taviz tanımadı. Saha içerisindeki iletişimi, pozisyonlarda yer alması ve çıkarttığı kartların tamamı yerindeydi. Suat Alptekin’in yardımcıları Harun Soyeşik ve Deniz Apaçık ise doksan dakika boyunca saha içerisinde olan bitine tam takip ederek orta hakem Suat Alptekin’e yardımcı oldular. Hakemlik hiç bir şeyin olmadığı bu önemli karşılaşma sonrası hakem triosunu iki takım oyuncuları tebrik ettiler.

Tribünler tıklım tıklım

İlimizde hafta sonu oynanan Kayseri OSB Atletikspor ile Kayserigücü FK maçında tribünler adeta doldu taştı.Medet Avşar Birinci Amatör Küme B Grubunda şampiyonluk maçında Kayseri OSB Atletikspor ile Kayserigücü FK karşılaşmasını yaklaşık 1 bin üzerinde taraftar ve futbolseverler takip etti. Her iki takım taraftarının yanı sıra bayanların bu karşılaşmayı yakından takip etmesi gözlerden kaçmadı. Her iki takımda forma giyen oyuncuların aileleri, eşleri, çocukları, akrabaları, antrenörler, yöneticiler ve oyuncular bu zorlu karşılaşmayı yakından takip ettiler. Hem OSB Atletikspor taraftarı hem de Kayserigücü FK taraftarı doksan dakika boyunca takımlarına büyük destek verdiler. Tribünlerin ful dolu olmasının ardından birçok futbolsever karşılaşmayı kale arkasından takip ettiler. Taraftarların da eşlik etmesiyle zorlu doksan dakika daha coşkulu ve heyecanlı bir şekilde oynandı.  Futbolun taraftar ile güzel ve keyifli olduğunu bir kez daha bu önemli maçta gördü.

(Haber-Fotoğraflar: Memduh Borazan)

Yoruma kapalı.