Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ADAY HAKEM KURSU TAMAMLANDI

289

Kayseri İl Hakem Kurulu tarafından başlatılan Futbol Aday Hakem kursu hafta sonu yapılan saha uygulaması ile sona erdi.

Kayseri İl Hakem Kurulu tarafından başlatılan ve 3 gün boyunca devam eden futbol aday hakem kursuna 476 kişi başvuru yaptı. Aday Hakem Kursuna 476 başvuru yapılmış olup, 19 Aralık 2019 tarihinde yapılan mülakata katılan ve eğitime katılmaya hak kazanan 220 aday ile 20-21 ve 22 Aralık 2019 tarihlerinde yapılan eğitimler sonrası 21’i bayan olmak üzere toplam 152 kişi aday hakem kursunu tamamlamıştır. 3 gün süren Aday Hakem kursunun 2 günü Kadir Has Kongre Merkezinde futbol oyun kuralları ve 1 günde Sümer Amatör Evinde saha uygulaması yapıldı.

Futbol Aday Hakem Kursuna Kayseri İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Gömeç,  İl Hakem Kurulu Başkan Vekili ve Eğitim Sorumlusu Mustafa Özizmirli,  Gözlemci Atama Sorumlusu Mustafa Eker, Hakem Atama Sorumlusu Ramazan Koca,   Antrenman-Mentör Sorumlusu Abdülhakim Aksöz, Raportör Hasan Baysal ve Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Üyesi Şevki Dursun, Kayseri Bölgesi Klasman Hakemleri ve İl Hakemleri katıldı.

Verilen eğitimlerin ardından yapılan sınavda başarılı olan 152 kişi daha sonra Hakemler ve eğitmenler tarafından bayrak ve saha içi çalışması yaptı. 476 kişinin başvurduğu Aday Hakem kursunda başarılı olan sayısı 152 kişi oldu. 152 kişinin 21’i bayan olmak üzere toplam 152 kişi aday 131 ise erkek.

152 aday başarıyla geçti.
Kayseri İl Hakem Kurulu tarafından düzenlenen ve 9 gün süren hakem adaylık kursu önceki gün saha uygulaması çalışmasıyla tamamlandı.  Gelecekte başarılı hakem olmanın hayalini kuran 152 adayın başvuru yaptığı kurslar Sümer Stadı’nda gerçekleştirildi. Yapılan kursa 220 aday katılırken, eğitim sonunda kursu 152 aday hakemi başarı ile tamamladı.


Atletik test yapılacak..
Verilen eğitimlerin ardından ders alan aday hakemler bir hayli  efor sarf etti. 07 Ocak 2020 Salı günü Kadir Has Atletizm sahasında yapılacak olan atletik testten sonra aday hakemler müsabakalarda görev almaya başlayacaklar.   Atletik testi geçemeyenler için bir hafta sonra 14 Ocak’ta yeniden atletik test uygulanacak. (Haber-Fotoğraflar: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.