Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ALKIŞLAR FURKAN’A

Özvatan Gençlikspor 1998 doğumlu genç oyuncu Mehmet Furkan Ağça hafta sonu oynanan Kayseri Şekerspor maçında unutulmayacak bir centilmenlik yaptı.

1.244

Mustafa Hür Öztürk Süper Amatör Küme’nin 2.haftasında dün Özvatan’da oynanan Özvatan Gençlikspor ile Kayseri Şekerspor maçında uzun süre unutulmayacak bir centilmenliğe sahne oldu.

İlk yarısı golsüz biten karşılaşmanın ikinci yarısında Özvatan Gençlikspor Mehmet Furkan Ağça’nın golü ile 1-0 öne geçti. Golden sonra baskısını sürdüren Özvatan Gençlikspor 2 gole çok yaklaşmıştı anca, Mehmet Furkan Ağça öyle bir centilmenliğe imza attı.

Kaleci ile karşı karşıya gelen genç oyuncu Mehmet Furkan, rakip takımdan bir oyuncu yerde yattığını fark etti ve topu meşin yuvarlak yerine auta atarak büyük alkış aldı. Yaptığı bu centilmenlik sonrası büyük alkış alan Furkan Ağça maç sonunda ise tebrikleri kabul etti.

Özvatan Gençlikspor sahasında Kayseri Şekerspor’a 2-1 yenilmesine rağmen genç oyuncunun yaptığı bu centilmenlik büyük örnek oldu.

 

Kayseri Şekerspor antrenörü İbrahim Öztürk yaptığı açıklamada, “Bu günün kazananı Furkan Ağca. Özvatan Gençliksporlu futbolcu müsabaka esnasında topla ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya iken sakatlık geçiren Kayseri Şekersporlu futbolcuya sağlıkçıların  müdahale etmeleri için sonucu gitmek varken topu dışarıya attı.    Centilmenliğinden dolayı onu kutluyorum. Ayrıca topu dışarıya atmasını gören teknik sorumlu Ahmet İzgi, hocamda sporcuya sen doğrusunu yaptın diye seslendi. Eli öpülesi eğitimcilere ve onu yetiştiren ailesini böyle bir kişilik yetiştirdikleri için tebrik ediyorum.  Kafilemize göstermiş oldukları misafirperverlik ve müsabaka sonrasında yemek ikramı için Özvatan Gençlikspor Kulüp Başkanı Suphi Esoğlun’a  ve idarecilerine teşekkürlerimi sunarım. Sevgi ve Saygılar”.

(Haber: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.