Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

BULUT: “BU SEZON 2 TAKIM DÜŞSÜN”

241

Mehmet Özet Süper Amatör Küme takımı Özvatan Gençlikspor antrenörü Sedat Bulu Kayseri Amatör Ligi Instagram canlı yayında bir birinden önemli açıklamalar yaptı.

Editörümüz Memduh Borazan’ın sorularını yanıtlayan Bulut,” Bu sezon Süper Amatör Küme’den 2 takım küme düşsün dedi.

“Süper’den bu sezon 2 takım düşsün”

Özvatan Gençlikspor antrenörü Sedat Bulut, Süper Amatör Küme 16 takım olması konusunda görüşlerini belirtti. Bulut, Süper’den bu sezon 4 takım yerine 2 takım düşmesinin daha mantıklı olacağını savundu.

Sosyal medya üzerinde yapılan bir canlı yayına katılan Sedat Bulut, gündemi ve kendi takımı Özvatan Gençlikspor’u değerlendirdi. Sedat Bulut, Kayseri ASKF Başkanı Musa Soykarcı’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 16 takımlı Süper Amatör Küme konusuna da değindi. Anternör Bulut, 16 takımlı ligin çok daha iyi olacağını belirtirken, bir de öneri sundu. Antrenör Sedat Bulut,” Ne kadar çok takım olursa o kadar iyi olur. Ancak 16 takımı nasıl yapacaksınız o önemli. Şuan 14 takm var. 4 takım düşecek. 1. Amatör’den toplam 6 takım gelecek. Ben düşme hattında olduğum için bunu söylemiyorum. Takım çalıştırmasam bile bu düşüncemin arkasındayım.
A ve B grubundan 2’şer takım çıkıyor. A ve B’nin üçüncüsünü çıkaracaksanız bunlar zaten çıkmayı düşünmüyor. Bana göre Süper’de zaten çekilmiş olan 2 takımı düşürürsünüz. 1. Amatör’den de 2’şer takım alındığı zaman lig 16 takımlı olur. Ben de öyle daha mantıklı olur” dedi.

“Reşadiye’nin böyle bir beklentisi yok”

Musa Soykarcı’nın açıklamasına göre A ve B grubundan ilk üç takım Süper’e çıkacak. Ancak 1. Amatör Küme A grubu üçüncüsü Erciyes Reşadiye Gençlikspor’un böyle beklentisinin olmadığını belirten Sedat Bulut,” 6 takım çıkarmaya çalışıyorsunuz ama onların öyle bir beklentisi yok sanırım. Erciyes Reşadiye şuanda bütün oyuncularını Cuma Uluçay Talasspor’a taşıdı. Onların böyle bir beklentisi yok. Bu ligde kalmak isteyen takımları tutmuyorusunuz da. Süper beklentisi olmayan takımları almaya çalışıyorusunuz. Yine ASKF’nin kararıdır saygılıyız. Ama empati yapmak lazım. Özvatan Gençlikspor olarak ligde kalmak istiyoruz. Seneye de bu ligde renk katarız kalırsak. Bunu yapacağımız için söylemiyoz. Anayurt ve Buğdaylı da renk katacaktır. Bu takımların hepsi ligde kalmak istiyor. Demirspor ne yaptı. Benden bu kadar dedi ve düştü. Sizin elinizde hazırda 2 takım düştüyse bunu kullanın. Bu sizin için avantaj. Haketmiş 2’şer takımı da çıkaracaksınız. Yapmanız gereken 2 takımı düşüreceksiniz. 4 takım alacaksınız ve ligi bu şekilde yapacaksınız. Bana göre mantıklı olan bu” şeklinde konuştu.

“Özvatanspor olarak kenetlendik”

Özvatan’a geliş sürecinden ve yakaladıkları çıkıştan da bahseden Bulut,” İlk geldiğimde takmın durumu belliydi. Puan cetvelinde Özvatan düştü gözüyle bakılıyordu. Düşmüş takımı niye aldın dediler. Yalnız şöyle söyleyim ilk geldiğimde işimizin zor olduğunu ama mucize gerektiğini biliyordum. Antrenmanı bırakmış bir takım aldık. Psikolojik olarak da kafa olarak da bitmiş bir takımdı. Sıkıntılıydı süreç. Yönetim taşın altına elini koydu. Başkanlarımız yönetimimiz ve biz birlik beraberlik içerisinde olduk. Kısa bir harita çizdik. Yönetim isteklerimizi geri çevirmedi. Eksik yerlere önemli transferler yaptık. Yönetim de transfer yapmıştı. Onlardan da yararlandık. takımda bir farkındalık yarattık. Kenetendik. Takım olgusu oluştu. Bununla çıkışa geçtik” diye konuştu.

Yoruma kapalı.