Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

AKGÖZ: “BİZDE PES ETMEK YOK”

230

Kayseri Mehmet Özet Süper Amatör Küme ekiplerinden Talas Anayurtspor Kulüp Başkanı Murat Akgöz, editörümüz Memduh Borazan’ın sorularını yanıtladı.

Süper Amatör Küme’de küme düşme hattında yer alan Talas Anayurtspor, liglerin oynanması halinde ligde kalacaklarına inanıyor.

Talas Anayurtspor Kulüp Başkanı Murat Akgöz, “ 11 Mart’tan itibaren karantinaya alışmak zorunda kaldık. Hafta içinde 5 gün mesaim devam ettiği için ben çok etkilenmedim ama sokağa çıkma yasaklarına uyuyorum.  Elimizden geldikçe evimizde kalmaya çalışıyoruz.  Bu süreçte sağlık çalışanlarımıza, emniyet güçlerimize,  belediye mensuplarımızın ve çalışmak zorunda olan işçi arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.  Gençlik Spor ve İl Müdürümüzü takip ediyorum ve yurt dışından gelen misafirlerimizi ile ilgili gece gündüz çalışmalarını devam ediyorlar Allah kolaylıklar versin. Allah yardımcıları olsun. İnsanoğlu zor zamanlar geçiriyor. Dünya yeniden şekillenme haline girmiş durumda. En kısa zamanda atlatacağız umarım.

Futbolsuz günleriniz nasıl geçiyor?..

En çok etkilenen herhalde benim.  Bırakın 1 gün evde kalmayı birkaç sat bile kalamıyordum.  Hafta sonu sabah kulübe gidiyordum.  Çok zorlandım ama alışmaya çalışıyorum.  En kısa zamanda yeniden döneceğiz sahalara.

Takımın hakkında düşünceleriniz nedir. Ligde kalacak mı?..

Bizim bu sezon için amacımız küme düşmemekti.  Halada bu umudumuz matematiksel olarak devam ediyor.  Takıma inancım ve güvenim sonuna kadar devam edecek. Küme düştük aman pes edelim gibi düşünceler bizde yoktur.  Bizde pes etmek yoktur.  Ben yalnız başıma da kalsam çıkarız yine mücadelemizi devam ederiz.  Ligde kalırız kalmayız çok önemli değil. Çünkü biz gençlerle mücadele eden takımız. Zaten belli bir tecrübemiz olmadığından dolayı bu durumdayız.  Transfer döneminde kadromuzu hep kadromuza genç oyuncuları aldık.  Bizim amacımız gençlere hizmet etmek.  Gençler için buradayız ve gençlerin oynamasından yanayız.  Kadromuzdaki gençlere baktığımızda amatörün en iyi genç oyuncuları bizim takımımızda yer alıyor.


Ligin 16 takımlı olması gündemde sizin düşünceniz nedir?..

Küme düşme potasında olan bir kulübün başkanı olarak Birinci Amatör Küme’den üçüncü takım değil de bizler kalalım demeyiz.  Çıkarız mücadelemizi veririz.  Ben maçların oynanmasını taraftarıyım.  16 takım olsun,  2 grup halinde.  İlk 4 takım nasıl Play-Off oynatıp şampiyon çıkacaksa,  geriye kalan 4’er takımda düşmemek içim Play-Off oynasın.

Spor camiasına son olarak neler söylersiniz?

Başta Gençlik Spor ve İl Müdürümüz Murat Eskici’ye, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı, Kayseri Spor Sağlıkçıları Derneği Başkanı Menduh Koca’ya emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.  Bir teşekkürde amatörü sırtında taşıyan kulüp başkanlarına, hocalarına. Özellikle hocalara teşekkür ediyorum. Biz başkanlardan ziyade hocalar bu kulüpleri yönetiyorlar bu kulüpleri idare ediyorlar. Ellerine emeklerine sağlık.

(Haber: Muhammed Kösedağ)

Yoruma kapalı.