Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

ERCİYESSPOR’A YİNE RAHAT YOK!…

Deplasman yollarında kaldı, üst üste küme düştü, son durağı amatör oldu ama bu bile Kayseri Erciyesspor'un çilesini sonlandırmaya yetmedi.

776

86 yıllık bir kulüp olan Kayseri Erciyespor’a yine haciz şoku. Üst üste küme düşerek BAL Ligine kadar düşen Kayseri Erciyesspor’a  bir kez daha haciz geldi ve kulüpteki malzemelerin tamamına el konularak alacaklı kişinin avukatı aldı.

86 yıllık tarihinde UEFA Kupası ve Türkiye Kupasında final oynayan ve geçen sezon TFF 3.Lig’den BAL Ligine yani amatör lige düşen Kayseri Erciyesspor borçlarından dolayı icralık oldu. Kulübün eski başkanı Ziya Eren tarafından gönderilen icra sonrası dün Kayseri Erciyesspor Hacı Boydak Kulüp Tesislerine giden avukat ve icra memurları gerekli işlemleri yaptıktan sonra kulüpteki bütün malzemelere el koydular.

Üst üste yaşadığı sıkıntılar nedeniyle amatöre kadar düşerek yok edilme çabasında olan Kayseri Erciyesspor Kulübü bu sıkıntılara rağmen ayakta durmak için şimdi ki yönetim çaba sarf ediyor. Kulübün eski başkanı Ziya Eren’in vermiş olduğu icra sonrası kulüp tesislerine giden ziya Eren’İn Avukatı ve İcra Memurlar gerekli işlemleri yaptıktan sonra ayrıldılar.

Öte yandan Ziya Eren döneminde kulübün Genel Menajerliğini yapan Nuhkan Rüzgâr’da tesislere gelmesi ile mevcut başkan Yaşar Çalışır ve birkaç yönetici tarafından büyük tepki aldı. Kulüpten hem alacağı olan hem de avukat ve icra memurlarının gelmesiyle tesislere gelen Nuhkan Rüzgâr, Yaşar Çalışır’dan büyük tepki aldı.  Çalışır, Nuhkan Rüzgâr’a ağzına geleni söyledi ve ardından Kulübün ikinci başkanı Sinan Öcal’ı tesislerden kovdular.

Üst üste aynı ligde iki kez şampiyon olan tek takım özelliği taşıyan Kayseri Erciyesspor, bugünlerde borçlarından dolayı sıkıntı yaşıyor. Borçlardan dolayı icra gelen kulüpte, yetkililer birçok malzemeye el koydu.

Kayseri Erciyesspor Kulüp Başkanı Yaşar Çalışır, ”  Yediemin olarak benimle Sinan Öcal’a verdiler. Dün sabah saatlerinde hacize geldiler ve satış yaptılar.  Futbolcular soyunduğu odadaki malzemeleri başka yere aldık.  Mallara değer biçtiler ve alacaklı kişinin avukatı satın aldı.  Kulübün tamamını kaldırmaya geldiler.  Hiç iyi durum beklemiyor Kayseri Erciyesspor’u. Ben bir karar aldım ve Kayseri Erciyesspor amatörde devam edecek.  Takım maçlarını Sümer Sahasında oynayacak. Ziya Eren’in geçmişteki icraları bunlarla uğraşıyoruz.

Hep anlaşmalı gelmişler, alacağı olanlar.  Nuhkan Rüzgâr 5 Trilyon alacağım var diye icraları almış gelmiş. Tabi bunlar hep anlaşmalı.  Nuhkan beni 2-3 gün önce aradı ve başkan aman söyle aman böyle yapalım diyor. Kendi ayarlamış her şeyi.  Şimdide gelmiş diyor ki Ziya Eren’in zaten alacağı var diyor almasın mı alacağını diyor bana.  Kulübü batıranlardan bir tanesi Nuhkan Rüzgâr. Zamanında yolsuzluk yapanlar kulübü bu hale getirdiler” diye konuştu.

 

 

 

 

Yoruma kapalı.