Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2018-2019 futbol sezonu açılış yemeğinde ve istişare toplantısında bir araya geldi.

229

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2018-2019 futbol sezonu açılış yemeğinde ve istişare toplantısında bir araya geldi.

Kemal Koçak Et Lokantasında düzenlenen yemeğe ve istişare toplantısına Kayseri Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu,  Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Öztürk,  Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici,  Kayserispor Kulüp Başkanı Dr. Erol Bedir, Kayserispor Kulüp Başkan Yardımcısı Serdar Maraşlı,  TÜFAD Kayseri Şube Başkanı Osman Yozgat,  Kayseri İl Hakem Kurulu Başkanı Turgay Duman, Kayseri Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Şube Başkanı Nuri Karahançer, Kayseri Saha Komiserleri Dernek Başkanı Şinasi Acar, Kayseri Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan,  Türkiye Futbol Federasyonu Kayseri Şube Başkanı Vahdi  Elbaşı, Kayseri Futbol İl Temsilcisi Süleyman Özçınar,  Kayseri Süper Lig Hakemi Abdulkadir Bitigen, Türkiye Futbol Federasyonu Temsilcisi Osman Kayaalp,  Kayseri Gazeteciler Cemiyet Başkanı Veli Altınkaya, ASKF yönetimi, hakem camiası, kulüp başkanları, yöneticileri, antrenörler ve basın mensupları katıldı.

 

Yoğun bir katılımın olduğu yemeğe ve istişare toplantısında renkli görüntüler yaşanırken, spor camiası bir anlamda hasret gidermiş oldu. Yemeğin ardından protokol salondan ayrılırken spor camiası uzun uzun istişare toplantısı yaparak camiadaki sıkıntıları ve sorunları dile getirildi.

 

Yemek sonrası açıklamalarda bulunan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Musa Soykarcı, ” Kayseri’de futbolla ilgili 88 kulübümüz, 323 takımız var. 9 farklı kategoride 3 bine yakın sporcumuz bulunuyor.  Yılda 3 bine yakın futbol müsabakası organize ediyoruz. Bir noktada kamu  görevi yapmaktayız. Devletimizin iki yüzü var. Birincisi sert yüzü, ikincisi şefkat yüzü. Sert yüzünü devletimiz gerek FETÖ’ya, gerek PKK’ya  gerek iç güçlere karşı en güzel mücadeleyi  vererek bizlerde spor camiası olarak  devletimizin her zaman yanındayız ve her zaman duacısıyız.  Birde devletimizin şefkat yüzü var. Bu şefkat yüzünü de biz amatör spor camiası olarak  %100’de yakın Kayseri’de görüyoruz. Özellikle İl Özel İdareleri Büyükşehir’de lav olduktan sonra  İl Özel İdaresinin yetkileri Büyükşehir ve diğer metropol diğer belediye başkanlıklarına gitti. Bizler bu hizmetleri verirken Büyükşehir  ve diğer belediyelerimiz destekleri ile bu işleri yapabilmekteyiz. Bizler şunu biliyoruz, kanun şunu söylüyor bize. Büyükşehir Belediyeleri  binde 7, diğer belediyeler bir önceki dönem bütçelerin binde 12’si  Amatör Spor Kulüplerine  harcayabilirler. 44 kulübün Kocasinan’a yapılmasıyla birlikte tüm kulüpler Kocasinan’a geçti. 2 tane Erkilet’e saha yapılmasıyla tüm kulüplerimiz o tarafa geçti.  Melikgazi’ye saha istiyoruz. Melikgazi’deki 3-5-6 kulübümüze ekonomik anlamda destek istiyoruz.  Biz sizleri çok seviyoruz ama bu destekleri de bekliyoruz” diye konuştu.

(Haber-Foto: Memduh BORAZAN)

 

 

 

Yoruma kapalı.