Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

OSB ATLETİK ŞAMPİYON

193

2019-2020 futbol sezonu 1.Amatör Küme B Grubunda OSB Atletikspor ligin son maçında Gültepespor’u 2-1 mağlup ederek adını Süper Amatör Küme’ye yazdırdı. Büyük bir başarıya imza atan Kayseri OSB Atletikspor maç sonu İldib şehitleri için sevinç yaşamadı.

STAT: Argıncık Stadı 1 Nolu Saha

HAKEMLER: Necati Selçuk Şahin *** Hüseyin Otyakmaz *** Recep Güneş ***

SAHA KOMİSERİ: Mehmet Tokgönül

GÜLTEPESPOR: H.İbrahim Okuducu * Ünal NArinç ** İsrafil Vural ** Mustafa Aydın ** Cankat Yalçın ** Ömer Mete * (Dk.65 Niyazi Türkan *) Yunus Emre Altınalana ** Alihan Soyak ** Şahin Boz ** Turgut Kıvrak ** Ömer Bozkuş **

OSB ATLETİKSPOR: Ersin İptaş *** Emre Ateş *** Hüseyin Can Taş ** (Dk.70 Hamza Efehan Gürpınar *) Orhan Şahin *** Emre Ulu *** (Dk.85 Muhammed Yasin Bilir *) Yusuf Aydoğdu *** İsmail Aydoğdu *** (Dk.68 Ömer Yıldız *) Mehmet Akif Gürkan *** Halil İbrahim Avcı *** Mustafa Yeşil *** Erman Deveci ***

GOLLER: Dk.90+2 Ömer Bozkuş (Gültepespor),  Dk.32 Hüseyin Can Taş, Dk.49 Erman Deveci (Kayseri OSB Atletikspor)

Medet Avşar Birinci Amatör Küme B Grubunda ligin 22.haftasında oynanan karşılaşmada Gültepespor ile OSB Atletikspor karşı karşıya geldi. Argıncık Stadı 1 Nolu Sahada oynanan karşılaşmada OSB Atletikspor rakibini Hüseyin Can Taş ve Erman Deveci’nin golleri ile 2-1 mağlup ederek sezonu 42 puanla rakiplerinin önünde lider tamamlayarak şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda B Grubunu şampiyon olarak tamamlayan Kayseri OSB Atletikspor 2020-2021 sezonunda Süper Amatör Küme’de mücadele edecek.

MAÇ SONU SEVİNMEDİLER

Birinci Amatör Küme B Grubu son maçında Gültepespor’u 2-1 yenerek şampiyon olan OSB Atletikspor maç sonu şampiyonluğunu kutlamadı.

İdlib bölgesinde hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerlerimiz nedeniyle maç sonu şampiyonluk sevinci yaşamayan Kayseri OSB Atletikspor Kulübü büyük takdir topladı. Antrenör Bekir Dağlı, kaptanlar  Orhan Şahin ve Emre Ulu’nun önderliğindeki Kayseri OSB Atletikspor Kulübü hem taraftarları hem de oyuncularına kutlamaya yapmayacağımız şehitlerimiz var diyerek kutlama yaptırmadılar.

TARİHİNDE İLK KEZ

Kayseri OSB Atletikspor tarihinde ilk kez Süper Amatör Küme’de mücadele edecek. 2019-2020 futbol sezonu Birinci Amatör Küme B Grubunu şampiyon olarak tamamlayan Kayseri OSB Atletikspor 2020-2021 sezonunda Süper Amatör Küme’de mücadele edecek. Kurulduğu günden bugüne kadar alt yapılarda birçok başarıya imza atan OSB Atletikspor, A takımda tarihinde ilk kez Süper Amatör Küme’de mücadele edecek.

ŞEHİTLER UNUTULMADI

Hafta sonu ilimizde oynanan amatör müsabakalar öncesi, İdlib bölgesinde hain saldırı sonucu şehit olan 33 kahraman askerlerimiz anısına “Milletimizin Başı Sağ Olsun” pankartı ve Türk Bayrakları ile sahaya çıkarak bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Birinci Amatör Küme B Grubunda ligin son maçında Kayseri OSB Atletikspor ile Gültepespor karşılaşmasında duygusal anlar yaşandı. Sezonun final maçı olan bu zorlu doksan dakika öncesi her iki takım taraftarı tribünde bayrak açarken, iki takım oyuncuları ise seremonide asker selamı verdiler. OSB Atletikspor attığı ilk gol sonrası ise tribün önünde asker selamı verdiler ve tribünler ise ayakta alkışladı.

Yoruma kapalı.