Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

SOYKARCI: “MAÇLARIMIZI OYNATIR, GAZOZUMUZU İÇERİZ”

132

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Genel Başkanı Musa Soykarcı, “Süper Amatör Küme’de kalan 4 maçımızı oynatacağız şampiyon olana kupasını sahada vereceğiz. İkinci Amatör Küme’nin durumu belli değil. Baraj maçını da oynatır, gazozumuzu da içeriz” dedi.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Korona Virüs (Covid-19) nedeniyle Avrupa’da olduğu gibi hem ülkemizde hem de ilimizde spor müsabakaları ertelenmişti. Ertelenen müsabakaların ardından bugün Türkiye Futbol Federesyano Başkanı Nihat Özdemir’in yaptığı acıkmalar sonrası Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig müsabakaları Haziran ayının 2.haftasın başlayacağını açıkladı.

Bu açıklamaların ardından Yerel Liglerin (Amatörlerin) durumu ise Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Yönetim Kurulunun yapacağı toplantı sonrası belli olacak.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Genel Başkanı Musa Soykarcı, yaptığı açıklamada, “ Türkiye Futbol Federasyonu aldığı karar göre 12,13 ve 14 Haziran’da başlayacağını açıkladı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Yönetim Kurulumuzun yapacağı toplantının ardından nihai karar verilecek. Bu süreçte evde kalmaya devam edersek, istediğimiz gibi bu işten çıkarsak liglerimizi oynatır ve kupaları sahada veririz.  Süper Amatör Küme’de kalan 4 maçımızı oynatacağız şampiyon olana kupasını sahada vereceğiz. İkinci Amatör Küme’nin durumu belli değil. Baraj maçını da oynatır, gazozumuzu da içeriz” diye konuştu.

(Özel Haber: Memduh BORAZAN-Muhammed KÖSEDAĞ)

Yoruma kapalı.