Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

SUSAMIŞ İLE DOLUDİZGİN

274

Kayseri Yolspor Teknik Direktörü Mehmet Susamış, “Giden oyuncularımız yerini dolduracağız. Dışardan gelecek bazı oyuncular olacak” dedi.

2019-2020 Mehmet Özet Süper Amatör Küme’de mücadele edecek olan Kayseri Yolspor yeni sezon hazırlıklarına başladı. Teknik adam Mehmet Susamış nezaretinde çalışmalarına başlayan Turuncu-Siyahlılarda bir yandan da transfer çalışmaları devam ediyor. Yeni sezon öncesi 9 önemli oyuncu ile yollarını ayıran Turuncu-Siyahlılar bu isimlerin yerlerini en kısa zaman da doldurmakta kararlı. Hedefini her sezon olduğu gibi yine şampiyonluk olarak belirleyen Kayseri Yolspor’da yapılacak transferlerin bu hafta sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

Yeni sezon öncesi Kayseri Amatör Ligine önemli açıklamalarda bulunan tecrübeli Teknik adam Mehmet Susamış yaptığı açıklamada, “ 2019-2020 sezonu Kayseri futbol camiasına hayırlı uğurlu olsun.  Bütün takımlara başarılar diliyoruz.  Yeni sezon öncesi 9 oyuncumuz gitti. Onların yerine transfer yapacak yerlerini dolduracağız.  Dışardan gelecek bazı oyuncularımız olacak.  Kayseri Yolspor’un her zaman ki ligdeki konumu şampiyonluğa oynayan bir takım olacak.  Giden oyuncularımız için de biliyorsunuz Yolspor’un kulüp yönetimi bazında almış olduğu bazı kararlar var ve o kadar doğrultusunda transferlerimiz devam edecek. İnşallah Develispor müsabakasıyla lige başlayacağız.  Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Önümüzdeki hafta içerisinde yapacağımız transferleri yapacağım imza töreni kamuoyu ile paylaşacağız.  Bizim rahmetli duayenimiz Mehmet Karabacak derdi ki hocam bir oyuncunun lisansı elinizde mi çıktığı an senin oyuncundur, çıkmadığı an senin oyuncun değildir derdi.   Bizde ondan transferleri fazla açıklamak istemiyoruz. Kayseri Yolspor Kayseri’nin pilot takımlarından biridir.  İnşallah yine şampiyonluğa oynayacak, şampiyonluğu kovalayacak bir takım olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“Yolspor’da kimsenin parası kalmaz”

İsim olarak Kayseri Yolspor’un bir forma ağırlığı var. Yıllardı BAL Liginde 6-7 yıl oynadığı ligler var.  Güzellikler var,  o güzelliklere bizde devam edeceğiz. Yolspor olarak biz oyunculara peşinat vermiyoruz ama bazı kulüpler peşinat veriyor. Bizde peşinat verilmediği için sporcularda mutlaka kendi menfaatleri gereği peşinatları olan kulüpleri tercih ettiler ve onlarla yolumuz ayrıldı.  Yalnız şunu söylemekte fayda görüyorum, sizlerin de aklına gelebilir Yolspor’da kimsenin 1 kuruşu ve 1 senti kalmamıştır.  Biz Yolspor olarak galibiyete para veriyoruz,  beraberliğe veriyoruz.  Mağlubiyete para vermiyoruz. Yönetim böyle bir karar aldığı için o da sporcuyu teşvik etmek sporcuyu galibiyet odaklamak anlamında olduğu için yapıyoruz” diye konuştu.

(Haber-Foto: Memduh BORAZAN-Muhammed KÖSEDAĞ)

Yoruma kapalı.