Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

Yalçın’dan Talas’a STADYUM sözü..!

179

Spor Şehri Kayseri’nin “ Sporcu Şehri” olması gerektiğini belirten Yalçın, Talas’a 5 bin kişilik Statla birlikte çok sayıda branşı içerisinde barındıracak dev bir spor kompleksi yapacaklarını söyledi.

Cumhur İttifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kayseri Şubesini ziyaret etti. TÜFAD Başkanı Osman Yozgat, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda antrenör tarafından karşılanan Mustafa Yalçın, Talas’ta spor adına çok önemli projelere imza atacaklarını söyledi. 
AK Parti Talas İlçe Başkanı Kerem Ekici, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akbulut, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı, Kayseri Masterler Kulüp Başkanı Ahmet Yıldız’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Mustafa Yalçın “Kayseri’nin her anlamda üreten bir şehir olduğunu sporda da üreten ve kendi yağıyla kavrulan, Türk Spor’una yeni yıldızlar kazandıran sporcu şehri olması gerektiğine dikkat çekerek “ 100 Ağartan projeler” adı altında kamuoyu ile paylaştığımız projelerimizde spor’a da ciddi anlamda yer ayırdık. 31 Mart seçimleri sonrasında göreve gelmemiz halinde Talas’ımıza 5 bin kişilik stadyum yapacağız. Sadece bununla da sınırlı kalmayacağız futbolun haricinde diğer branşları da içerisinde barındıracak, haftanın 7 günü hizmet verecek dev bir spor kompleksini de kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi. 
Yalçın, ASKF ve TÜFAD ile her zaman işbirliği içerisinde olacaklarını yineleyerek; “ Spor’a ve sporcuya önem veren bir anlayış içerisinde olacağız” diye konuştu.


TÜFAD Başkanı Osman Yozgat ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “ Belediyeciliğin duayen isimlerinden Sayın Yalçın’ın Talas’a aday olması kuşkusuz hepimizi heyecanlandırdı, çünkü bu şehir için geçmişte çok önemli işlere imza atmış bir değerin Talas’ın başında olması hepimiz için kazançtır” dedi.  Yozgat; ”Şu an Talasgücü Belediyespor, gerek alt yapısı ile gerek A Takımı ile örnek teşkil eden bir kulübümüz. Talas’a yapılacak stadyum ve çok amaçlı spor kompleksi sadece Talas’ın değil Kayseri’de spor’un yükünü omuzlayacaktır. TÜFAD olarak Kayseri Spor’unu ilgilendiren projelere destek vermek bizim görevimizdir. Sayın başkana ziyaretlerinden ve şehrin sporuna sunacakları katkılardan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu
Konuşmaların ardından Yalçın, TÜFAD Kayseri Şubesi üyeleri ve Kayseri Masterler Kulübü yöneticileri ile uzun süre sohbet ederek görüş alış verişinde bulundu.

Yoruma kapalı.